psikolojik.gen.tr
Psikolojik

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan Yorumlar

Paranoid Şizofreni

Paranoid şizofreni, toplumda yaygın olarak görülen şizofreni türüdür. Bu hastaların dengeli görünen kişiliklerinin altında yatan sorunlarının anlaşılması oldukça güçtür. Dışarıya belirti vermeden tüm sorunlarını içlerinde yaşarlar. Bu kişiler incelendiklerinde yanılgılara sahip, paranoya sahibi, çoğunlukla halüsinasyon gören bireyler oldukları tespit edilmiştir. Görülen halüsinasyonlar görüntülü ya da sesli olabilir. Rahatsızlık kişilerde uzun süreli devam edebileceği gibi, aralıklarla yaşanabilir.

Paranoid şizofreni hastalarında görülen belirtiler nelerdir?

 • Kişilerde takip edildiğine dair düşünceler olması.
 • Bu dünyaya özel olarak gönderildiğine, özel bir görevinin olduğuna, kendisinin doğa üstü olduğuna dair inancın olması.
 • Kıskançlık duygusunun belirgin olması.
 • Kişilerin tehdit edici ya da emir verici sesler duyması.
 • Gerçekte olmayan kokuların ve tatların hissedilmesi.
 • Bir inanca saplantı derecesinde bağlanma ve düşünsel bozuklukların yaşanması.
 • Gerçekte olmayan sanrılı düşünceleri, inançları başka kişilere söyleyerek, lider olma arzusu içinde olmak.
 • Görüşlerine ve kendisine karşı çıkan kişilere karşı öfke duymak, saldırgan hareketlerde bulunmak.
 • Kişilik bölünmeleri yaşamak, kendi kendine konuşmak.

Paranoid şizofreni hastalarının durumunu olumsuz olarak etkileyen durumlar nelerdir?

 • Kişilerin olgunlaşmamış, duygu ve düşünce yapısının gelişmemiş olması.
 • Aile içinde iletişim kopukluğu olması ve ilişkilerin bozulması.
 • Kalıtımsal olarak hastalığa yatkın olmak.
 • Kişinin aşırı derecede içe dönük mizaca sahip olması.
 • Rahatsızlığın sinsi ve yavaş ilerlemesi.
 • Hastalığın teşhisinin geç fark edilmesi, bu sebeple tedavinin gecikmesi.
  Paranoid Şizofreni

   

Paranoid şizofreni teşhisi nasıl yapılır?

Rahatsızlık aralıklarla ya da uzun sürelerle görüldüğünden, hastaların tedavilerinin ihmal edilmemesi gerekir. Tedavi edilmediğinde hastalar psikoza girerek, yaşamla bağlarını koparabilirler. Rahatsızlık kişilerde iki farklı şekilde yaşanabilir. İlk durumda kişinin kendi içine kapanmasıyla, depresif bir ruh halini yaşanır. Bu kişilerin tipik depresyon haliyle karıştırılmaması için, teşhisin doğru konulası gerekir. Rahatsızlığın gelip giden özelliği ile gereksiz yere manik depresif teşhisi ile karıştırılma ihtimali bulunmaktadır. Bunun yanında yanılgılar, halüsinasyonlar ve diğer belirtilerin olması teşhisi kolaylaştıracaktır. İkinci grup hastalarda, kendini üstün görme, lider olma, kendini öne çıkarma, özel görevi olduğuna inanma davranışları vardır. Bunlar sürekli hayal dünyasında yaşamakta, etrafına özel olduklarını kabul ettirme, kendini ispatlamaya çalışmaktadır. Bu kişilerde yüksek ego durumu görülebilir. Hastaların belirgin semptomları incelenerek, paranoid şizofreni teşhisi koymak mümkündür.

Paranoid şizofreni tedavisi nasıl yapılır?

Rahatsızlık her hastada farklı etkilerle yaşandığından, oldukça tehlikeli olabilecek bir durum söz konusudur. Rahatsızlık ömür boyu tedavi altına alınmalıdır. Hastalar çoğunlukla akıl hastanelerinde tedavi edilmektedir. Uygulanacak tedavi içinde ilaç kullanımı ve psikoterapi uygulaması vardır. Uzun dönem sürecek tedavi süresince, hastaların, ailelerin ve doktorun sabırlı olması önemlidir. Hastalar son dönemler kullanılan psikotrop ilaçlar, tedavide olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olmuştur. Gereksinim duyulduğunda elektroşok tedavisi de uygulanmaktadır. Tedavide amaçlanan hastaların yeniden topluma kazandırılmasıdır. 

Yayınlanma Tarihi : 04.02.2014 00:41:22

Paranoid Şizofreni Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Paranoid Şizofreni"

Şerafettin delibaş

Bak sen beni tedavi edebilirmisin ben iki kere intihar ettim bir cok öldürme planları yaptım yedi gün manisada yattım ve bugün. Ölmüş kaynanamla 3saat muhabbet ettim

2018-02-06

Kullanıcı oyu: 4,5

Zeki mürende bizi görecek mi

Her şeye bir cevapları olurmuş anlamsızlığına bakmadan, iç dunyalarındaki hezeyanı örtmek amaçlı

2018-02-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Zifo

Bu ne lo zaten hard disc yanik yazilanlar tam uyuyor

2018-01-31

Kullanıcı oyu: 4,5

Duman

Leyla ablacım etrafındaki herkes öyleyse seni niye geriyor? DMT yi fazlamı çektin? Ayşeyle Fatmayla ilgilenceğine işine gücüne baksana Kendini suçlamalısın yada intihar edebilirsin Yada yazık etme ya daha güzel günlerin var )))

2017-12-25

Kullanıcı oyu: 4,5

HAYALİ KARAKTER SIDIKA

Ee evde oturduğun yerden hayati çözmeye çalışırsan beyin yanıyor. Etten kemikten neticede. Teoride dersen zehir gibi pratik desen sallanmakta. Overdose olmuş çokta şaapmamak lazım.

2017-12-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Leyla

Iooser,bunu isteyerek yapmiyorlar ki yani etrafimdaki her kes senin gibi oldugu icin boyle hastalar articak.Kendini suclu hiss et lutfen yada intahar ede bilirsin.

2017-12-24

Kullanıcı oyu: 4,5

Yayık Han

Bu hastaların çoğunlukla asperger sendromlu otistik erkek çocukları olur.

2017-11-24

Kullanıcı oyu: 4,5

DaDeDo

Malın iyisi kendini ispata uğraşır mı azizim..

2017-11-16

Kullanıcı oyu: 4,5

looser

Nasıl eziklersiniz ya kendini ispat çabası yazık la

2017-11-14

Kullanıcı oyu: 4,5

open ur eyes

Uzmanlığımı yaptığım hastanede tanıştığım bir hasta vardı. Yakın bir akrabasıyla sohbete girme şansı yakalamıştım. Hastaları için çok üzüldüklerini çoğu şeyi geç farkettiklerinden bahsetmişlerdi.Bu hasta kullanabileceğini düşündüğü insanları türlü yalanlarına inandırarak, aslansın, kaplansın, çok fenasın, kötüsün, gününü göstermelisin vs. gibi çoşturucu taktiklerle, hastalıklı takıntılı ve sapık dünyalarının oyunlarına alet ediyorlarmış. Hasta psikoza girdikten sonra yıllarca hastalığı farkedemeyişlerinin gerekçesi olarak hastanın sessiz, çekingen, etliye sütlüye karışmayan, kırılgan yapısının gözlerini boyadıklarını ve çok üzüldüklerini söylemişlerdi. Bu hastalar potansiyel tehlike arz etmektedirler. Sahip oldukları kin kişilere zarar verme noktasına kadar gidebilmektedir.

2017-11-14

Kullanıcı oyu: 4,5

Pabucumun delisi

Anlayış kıtı olurlar cümleleri ötünden anlamak gibi durumları vardır. Yüzüne tokat gibi vurulacak gerçeklerinden kokrktukları için hayal aleminde yaşarlar. Mekanı cennet olsun

2017-11-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Meczup bacılar

Vakit kaybetmeden dohtura koşun çemberiniz daralıyor...

2017-11-13

Kullanıcı oyu: 4,5

HAYALİ KARAKTER SIDIKA

Ee evde oturduğun yerden hayati çözmeye çalışırsan beyin yanıyor. Etten kemikten neticede. Teoride dersen zehir gibi pratik desen sallanmakta. Overdose olmuş çokta şaapmamak lazım...

2017-11-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Son şizofren bükücü

Nohuttan çocuk yaparsan bu kadar olur )

2017-11-12

Kullanıcı oyu: 4,5

didi & şaba

Varsa var napalım öğünüm tahinim sizden mi geliyor. fazla yüklenmeyin inme inecek

2017-11-12

Kullanıcı oyu: 4,5

yağzıkk

Adnan Oktarın hastalığıdır. Çoğunlukla orta yaş sonrası rahatsızlık ortaya çıkar. Dünya algıları
tamamen bozuluyor. Bir paranoid şizofreniye göre herkes akıl hastasıdır.Kişi kendisi ile ilgili
kötü şeyler düşünüldüğünü, planlanıldığını, konuşulduğunu ve komplolar kurulduğunu düşünüyor.
Kendileri ilgili komplolar kurulduklarına inandıkları için kendilerini savunmaya yönelik çok
ciddi karşı komplolar hazırlarlar. Tehditkar olduklarını düşündükleri insanlara karşı kin
besleyip karşı atakta bulunurlar. Fikirlerinde obsesyon, megalomani ve mistik hezeyan vardır.
Cümleleri biz ile başlar. Biz böyle yaparız, biz böyle yapmayız. Fikirlerini dikte etmek ve
örgütlenmekten beslenirler. Saçmalıklarını inanacak insanları paranın gücü ile örgütlemeye
çalışırlar. İçselleştirilmiş kompleksleri ve yalnızlık duyguları vardır. Hayali düşmanları ile
hayal dünyalarında savaşırlar. Kıskançlıklarını bağlı kontorolu elinde tutmak istediklerinden
nabza göre şerbet ve yalan hayat felsefeleridir.

2017-11-12

Kullanıcı oyu: 4,5

secret love

Lisede bana karsiliksiz aşk besleyen saplantili bir cocuk vardi 3 senemi kabusa cevirmisti. Heryerden karsima cikmalar mektuplar, hediyeler gondermeler kapimin onunde intihara kalkismalar istedigini elde edemeyince tehditler vs. korku dolu yillar yasamistim,  derken bu yasimda hayatima paranoid sizofren biri girene kadar. obssesyon sahibi olduklari icin bu hastalar sinsice taciz ederlermis. Benzer seyler yasadim sizi takinti yapiorlar ve surekli sizi dusunuyorlar ve ustelikte hem cinsim. Bu konuyu detayli arastirip  ve uzman yardimina basvurdugumda bu hasta grubunun zaten escinsel egilimlerinin oldugunu bunu kendilerine kabul ettirmemek ve bastirmak icin geriye ket vurduklarini ogrendim. Anliyacaginiz lise yillarima geri döndüm.Allah herkesin yardimcisi olsun.

2017-11-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Sadrazamın left Little finger

1.derece yakın akrabam bu hastalıktan müzdarip. Tanısı yeni kondu.Herkesin kendi arkasından iş çevirdiğini düşünürdü hep onlara imalarda bulunurdu sürekli bizede oyun gibi gelirdi anlamadık
yıllarca. İçine kapanık biriydi. Her cümlenin altında kendine ait gizli mesajlar olduğunu düşünürdü . Kompleksliydi kendini hep eksik gedik bulurdu. İnsanlarda kıskanıcak bişeyler hep
bulurdu. Evden çıkmazdı yalnızlığı severdi.Meğer içinde ne fırtınaları varmıs herkeside oyle sanırdı. Kendısıyle uğraşıldığını düşünüdüğü için insanlarla uğraşırmış kendince oysaki. Doktorun bize soyledıgi 1. derece akrabalalar en tehlikeli grupta imiş , paranoid şizofreni hastaları ile yaşayan insanlar paranoid kişilik bozukluğu, obsesyon, manik depresyon ve narsiszm gibi birçok hastalığa sahip oluyorlarmıs. Benımde pek ıyı oldugum soylenemez. Takıntılar için uzman yardımı alıyorum.

2017-11-01

Kullanıcı oyu: 4,5

UYUYAN GÜZEL

KISKANÇLIK KELİMESİNE KAFAYI TAKMIŞ DURUMDAYIM. BIR HAYATIM YOK . SANKI HERKES BENIMLE UGRASIYOR. HERKES SANKI BANA GÖSTERIS YAPIYOR NAZIRE YAPIYOR. NEDEN BU KADAR ÖZELIM DIYE DUSUNUYORUM. GUZELLIKLE KAFAYI KIRMIS DURUMDAYIM 65 YASINDAYIM AMA RUHUM 15-16 GIBI. ESIM DOKTOR AMA KIMSE BENI ANLAMIYOR. HERKES SANKI BENI OYALIYOR KANDIRIYOR.

2017-10-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Artemis

Bu aralar aşırı kıskaçlıklarım oluyor gereksiz yere, kendi kendine konuşuyorum, ani sinirlenmlerim oluyor eskiden böyle değildim. Bazen çok hayal kuruyorum kendimi durduramadan, kendi içimde kahramanlarım var. Paranoid şizofreni olamam ben ama bilemiyorum öyle miyim bu sorunun cevabini bilmiyorum kimseye de bir şey soramıyorum korkuyorum.

2017-10-21

Kullanıcı oyu: 4,5

Dento

Bizim mahallede var babasını öldürdü 1995 senesinde hastanede yattı çıktı hala hasta

2017-10-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Gizemli gölge

Ben de uzun zamandan beri bu şizofreni çeşidi için antipsikotik ve antidepresan kullanıyorum.çok zor süreçlerden geçtim,hatta intihar teşebbüsüm bile oldu diyebilirim.Şu bi gerçek ki tıp asla sizi kalıcı tedavi etmez sadece semptomların hafiflemesine yardımcı olur.Hatta hastalığın devam etmesini ister.O yüzden hasta olduktan sonra değil hasta olmadan önce gerekli önlemlerin alınması gerekir

2017-09-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Tanrıça

Benim hastalığım bu fakat bn tedavi görmüyorum abartıyorsunuz önemsiz seyler bence bu kadar abartmayın

2017-09-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Dr Öktem

Ve bu kişişer doğada canlı olsun vansız olsun her şeye zarar vermeye çalışırlar ama öfkelerine asla hiç kinsenin baş gelemeyeceğide ayrı bir konu

2017-09-09

Kullanıcı oyu: 4,5

Sanane

Bu belirtilerin hepsi bende var tamda beni anlatiyor ama tedavi görmek istemiyorum. ..

2017-09-03

Kullanıcı oyu: 4,5

guney

sizin yonlerdirmelerinizle eşimde paronaya olduğunu duşunuyorum nasıl bir yol izlemeliyim çok çaresizim bana bir yol gosterirmisiniz

2016-09-15

Kullanıcı oyu: 4,5

Saffet

Arkadaşlar, ben 32 yaşındayım. Çocukken ailevi sıkıntılar, hisler yaşıyordum. Yine çocukken çok küçükken İlker diye hayali bir arkadaşım vardı ve onunla istişare yapıyordum yaşadıklarımla ilgili. Lise son sınıfta staj yeri bulamadım, sınıfım değiştirildi ve bu dönemde çok içime kapandım, alışamadım. 19 yaşına kadar bir işe giremedim. Madde ve alkol kullanmaya başladım. Sonrasında kendi özelliklerimi şizofreniye uydurdum ve paranoyak oldum. Askere gittim çok zor geçti, burada psikolojik tedavi yardım almaya başladım. Hala daha alıyorum. Bu 13 yıllık zaman zarfında hastayım, hastayım diye diye kendi benliğimi kaybettim, çevremi kaybettim. Bence hiçbir şeyi kendinize yakıştırmayın. Herşey beyinde(kafada) biter, başlar, bunu unutmayın. Hayata dini inancım gereği bir amaç için geldiğimizi düşünüyorum. O amaç Allaha kulluk etmek. Bunu da dikkate alın. Şer gibi görünen şeylerde sizin için hayır gibi görünen şeylerde şer olabilir. Bunu düşünün.

2016-09-10

Kullanıcı oyu: 4,5

NAFİ

HOCAMsizde çok umutsuz konuşuyorsunz

2016-09-02

Kullanıcı oyu: 4,5

suskun

bendeburdakının çogu var bazen nıye ınsanlara baglı yaşıyosun soguk ol buz gbı ol gbı ıçımden duşunceler geçıyo ses mı duşunce mı bılmıyorum su aralar ınsanları kendımden fena uzaklaştırıyorum ztn 2 senedır kendıme ellerımı çızme gıbı alışkanlıgım var sınırlenınce yapıyorum bayagı kendı kendıme konuşuyorum yolda bı olay oluyo anlatcak kımsem olmuyo anlatıyom fln sızce var mı bende de

2016-06-09

Kullanıcı oyu: 4,5

Şener

Ben paranoid şizofreniydim . Dünya benim etrafımda dönüyor insanlar düşüncelerimi okuyabiliyor gibi geliyodu çok zor zamanlar geçirdim ama şuan düzeldim ilaçta kullanmadım. Umudunuzu kesmeyin. Hiçbir hastalık sonsuza kadar sürmez.

2016-05-16

Kullanıcı oyu: 4,5

isimsiz

Kaç yildir bende olan birsey bu beynimin icinde bir ses var surekli bana ne yapmam gerektigini soyluyor mesela adim atacaksam o ayaginla degil sag ayagila at diyor eger onun dedigini yapmadigimda vucudumda cok degisik seyler hissediyorum yapiyorum surekli/boyle o ses beni yonlendiriyo her zaman boyle bu ve kendimi uzecek seyler dusunup surekli agliyorum bir yakinimin öldugun dusunup agliyorum dusunmsk istemiyorum ama dusunuyorum lutfen yardim edin u ses kucuklugumden beri kafamin icinde bana emir veriyor biktim artik nolur yardim edin bilgi verin ne olabilir

2016-04-10

Kullanıcı oyu: 4,5

soyutlaşmış kız

birinci hal durumunu galiba bire bir yaşıyorum daha 15 yaşındayım liseye başladım türkiyede tanınan başarılı bir lisede okuyorum ancak psikolojik sorunlarım olduğunu düşünüyorum ciddiyetini kestiremiyorum halisülasyonlar oluyor nadr oluyor ancak gerçek olup olmadığını anlayamıyorum aşırı derecede etkileniyorum saatlerce ağladığım oluyor nefes sesleri gibi sesler duyuyorum takip edildiğime dair düşünce daima var ayrıca garip bir takıntım var gün içnide başımdan geçenleri kendi kendime başkasına anlatırmışcasına konuşuyorum kendi kendimle asıl tuhaf olan olayları kafamda değiştirmem ve buna kendime inandırmam olayın üzerinden zaman geçince olayları farklı hatırlıyorum kafamda kendim değiştirmi halini hatırlıyorum sosyal ortamda stres yapıyorum topluluk önünde konuşamıyorum yanımda sadece arkadaşım varken bile arada kekeleyi duruyorum dıarıdan gören tanıyan herkes beni sakin olarak tanımlar bu özelliğim en çok dikkat çeker ancak buna inanmıyorum arada boş küçük şeyler yüzünden sinir
krizi geçiriyorum kıyafetlerm yırtıyorum saçımı yoluyorum yüzümü tırnaklıyorum falan filan kendimden korkuyorum kendimi ben bile anlayamıyorum acaba durum ciddi midir?

2016-03-09

Kullanıcı oyu: 4,5

dddd

Bu belirtilerin hepsi var ama bilmiyorum desteğe ihtiyacımın olduğunu sanmıyorum kimseyede zararım olmuyo -__

2016-02-07

Kullanıcı oyu: 4,5

drkStn

Ben çok garip şeyler düşünüyorum. Bu dünyadan değilmiş. Sanki beni göndermişler gibi bir amaç için. İçimde kötü bir kişi olduğunu ve sürekli bana emirler yağdırdığını görüyorum benimle konuşuyor bana yapmam gerekenleri söylüyor. Hastamıyım değilmiyim bilmiyorum bu sitedekileri okuyunca çok sinirlendim. Hastalık olduğu söyleniyor biri bana cevap verebilirmi.
-Antalya

2016-01-31

Kullanıcı oyu: 4,5

xx

Bir zamanlar böyle şeyler yaşıyordum.Sanki biri takip ediyormuş hissi vardı.sanki biri sürekli konuşuyormuş gibi.Çok çabuk sinirleniyordum ve ciddi anlamda içime kapanmıştım.Annem psikoloğa ve psikiyatrise götürmüşlerdi.1 yıl ilaç tedavisi gördüm annem sürekli dışarı çıkmamı zorluyordu. Şimdi iyiyim belkide öyle ağır bir şey değildi.Bilemiyorum.Ama bu duyguların hepsini yaşıyordum.

2016-01-11

Kullanıcı oyu: 4,5

zuma

Antalyadayim, 24, erkek, kafama gore bir arkadas ariyorum, cok yanlizim, varlik icinde yokluk, hayata tekrar baglanip paylasmak icin.

2016-01-02

Kullanıcı oyu: 4,5

kaı

bende şizofrenim yıllardır bununla yaşamanın zorluğunu yaşıyorum 28 yaşındayım.lise yıllarından beri nasıl sıkıntılar atlattım ben biliyorum ama beni güçlü yapan tarafıda var kendimin doktoru oldum ağır bir şizofren hastası olamama rağmen.şimdi hayat benlerle dolu hergün yeni bir beni yaratıp sıkılınca bir diğerini öldürüyorum.

2015-11-08

Kullanıcı oyu: 4,5

haydar

şu tedaviyi birde adnan oktara yapsanız..

2015-10-25

Kullanıcı oyu: 4,5

by böcek

Bütün piskiyatri tıbbını taktir eder özellikle hastalarına canavarmış gibi teşhis koydukları için gözlerinden öper Çok faz deryalara dalmamamalarını niyaz ederim.

2015-09-14

Kullanıcı oyu: 4,5

tugba

benim annem paranoid şizofreni hastası 3 aydır iğne kullanıyoruz ilk ay gayet iyiydi 2 ay tam tersi kötü etki etti 3 ay daha rahatladı zor bi hastalık tedaviside öyle sabırlı olmak lazım ve şunuda biliyorumki hiçbir tedavi ilaç vs bu hastalığa çözüm değil..biz yıllardır tedavi gördük bişeye yaramıyor alışıp öyle kabullendik annemi başka çaremiz yoktu çünkü...

2015-08-10

Kullanıcı oyu: 4,5

nilay

Bu aylık iğneyi kızıma yaptırdım ,düzelmek şöyle dursun, adeta çıldırdı. Resmen hastalığını ilerletti.

2015-07-29

Kullanıcı oyu: 4,5

barış

Bu hastalığın tedavisinde kullanılan ve depo iğne olarak adlandırılan aylık iğnelerin tedaviye olumlu katkısı oluyor mu acaba. Tecrübe eden,bilgi sahibi olan arkadaş var mıdır?

2015-06-17

Kullanıcı oyu: 4,5

semih

bende de yaklaşık 1 ay civarı önce başladı paranoid şizofreni ama gayet güzel yani takılıyoruz 4 arkadaş fena değil kendini öldür felan dediklerini yok hatta benim bile aklıma gelmeyecek fikirler veriyolar adamlar benden zeki baya işimede yarıyolar

2015-03-02

Kullanıcı oyu: 4,5

aysel

selin kardeşim sen kendine dikkat et bu kütü hastalık ben küçükknen bendede vardı kendimi üldürmekten korkuyordum ben kuzenime süyledim bende bazen oluyorum dedi ama uzun zaman ünce sonra içimdeki düşünceler şunu yap kendini üldür bakalım ne olacak diyordu ben o sesle yok artık kendimi üldürecek kadar aptal değilim diyordum sonra başka şeyler düşünmeye çalışırdım ve geçti senin hastalığın kütü kendini üldürebilrsin kalabalığın içine gir unutursun arkadaşlarınla takıl falan

2015-02-17

Kullanıcı oyu: 4,5

münevver

Banada paranoid teşhisi konulmak üzere. 16 yaşındayım fakat hastalıgim bipolar bozukluğu da benzediği için teşhisi koymakta zorlanıyorlar. İlaç tedavisini kendim kabul ettim fakat bir kaç içmeden sonra biraktim çünkü yan etkilerini çok fazla gördüm ve birakmak zorunda kaldim. Bu durum gercektende zorlayici ve alismasi zaman aliyor.

2015-01-27

Kullanıcı oyu: 4,5

osman

sağol bana bu dünyada yalnız olmadığımı belli ettiğin için

2015-01-01

Kullanıcı oyu: 4,5

pelin

Evet yha ben sizofreniymisim.Dogrudur cunku bu belirtilerim hepsini yasiyorum.Ozellikle bu aralar kendinle cok konusuyorum.Hatta yalnizliktan kendi kendime ogut veriyorum.Cunku ben kendimi asiri derecede yalniz hissediyorum.Dsha yasim 16 ama ben bu yasta intihar etmenin hap ocmenim bilek kesmeyi filan dusunuyorum.Bu durumdan cok rahatsizim nadil kurtulabikirim bilmiyorum

2014-08-22

Kullanıcı oyu: 4,5
Diğer () yorumu göster

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Borderline Kişilik Bozukluğu

Borderline kişilik bozukluğu, yaşayan kişilerde, ilişkilerde, kimlik duygusunda, duygularında yaygın ve devamlı bir dengesizlik görülür. Rahatsızlık sınırda kişilik bozukluğu da denilmektedir. Bu rahatsızlığı taşıyan kişiler toplu...

Borderline

Borderline, bir tür kişilik bozukluğudur. Kişinin duygularında, diğer insanlarla ilişkilerinde, davranışlarında ortaya çıkan dengesizlik ve aşırı kaybetme duygusuyla karakterize olmuştur. Borderline kişilik bozukluğu genellikle ço...

Milliyetçilik

Milliyetçilik, bir milletin dil, tarih ve kültür bağlarını oluşturan, yaşama ve ilerleme amacının toplum ve insanlığın gelişmesini katkıda bulunan bir görüştür. Milliyetçilik kavramı, 19. yüzyılda başlamış ve 20. yüzyılda dünya üz...

Çocuk Sevgisi

Çocuk Sevgisi, o kadar güzel bir duygu ki anlatamam. Çocuklar Allah'ın bize bir lütfu ve hediyesidir. Bende çocukları çok seviyorum. Bu konuda yalan söyleyemem. Benim de iki çocuğum var. Her gün Allah'a şükür ediyorum. Onların bir...

Ruhsal Gelişim

Ruhsal Gelişim, soyut bir kavram olduğundan dolayı herkes için farklı bir şekilde algılanabilir. Bundan dolayı öncelikle kavramları tek tek açıklamakta fayda vardır. Gelişim kavramı belli evrelerden geçerek iyiye doğru yol alma...

Mutluluk

Mutluluk, niye ve ama demeden yaşadığımız sevinçlerle yüreğinizi doldurmaktır. Gül renginde, gül kokusunda bir hayat yaşamaya ant içmek, gündelik yaşamın verdiği sıkıntılara takılmamaktır. Herkes mutluluğu kendi lügatine göre ta...

Ruhsal Astroloji

Ruhsal Astroloji, Astroloji uzayda bulunan gezegen, yıldız, yıldız grupları ve bulutsuların birbirleri ile yaptıkları açıların ülkeler ve insanlar üzerinde ki etkilerini araştıran, gelecekte olması muhtemel olaylar hakkında tahmin...

Farkofobi

Farkofobi günümüzde birçok insanda oldukça fazla görülen nadir fobiler arasındadır kelime anlamı olarak farkofobi’yi açıklamamız gerekirse özel hastanelere fark ödeme korkusu. Birçok kişi bilincinde bile değilken farkofobi oldu...

Adet Görme

Adet görme, Adet görme kadınlarda ergenlik döneminde başlayıp menopoz dönemine kadar devam eden tıbbi bir olaydır. Aybaşı ve regl ismiyle de bilinir. Vajinal bölgeden her ay kan ve dokudan oluşan sıvı gelmesi durumudur ve yalnızca...

Burç

Burç, insanın doğduğu anda güneşin dünyaya göre hangi konumda olduğunu gösteren gökyüzündeki bir alanın farazi ya da sembolik ifadesidir.  Kişi eğer doğduğu noktadan gökyüzüne, güneşe doğru hayali olarak bir çizgi çizer ve bu ç...

Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Psikolojik, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Şubat - 2018