Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Paranoid Şizofreni

Paranoid Şizofreni

Paranoid şizofreni, toplumda yaygın olarak görülen şizofreni türüdür. Bu hastaların dengeli görünen kişiliklerinin altında yatan sorunlarının anlaşılması oldukça güçtür. Dışarıya belirti vermeden tüm sorunlarını içlerinde yaşarlar. Bu kişiler incelendiklerinde yanılgılara sahip, paranoya sahibi, çoğunlukla halüsinasyon gören bireyler oldukları tespit edilmiştir. Görülen halüsinasyonlar görüntülü ya da sesli olabilir. Rahatsızlık kişilerde uzun süreli devam edebileceği gibi, aralıklarla yaşanabilir.

Paranoid şizofreni hastalarında görülen belirtiler nelerdir?

 • Kişilerde takip edildiğine dair düşünceler olması.
 • Bu dünyaya özel olarak gönderildiğine, özel bir görevinin olduğuna, kendisinin doğa üstü olduğuna dair inancın olması.
 • Kıskançlık duygusunun belirgin olması.
 • Kişilerin tehdit edici ya da emir verici sesler duyması.
 • Gerçekte olmayan kokuların ve tatların hissedilmesi.
 • Bir inanca saplantı derecesinde bağlanma ve düşünsel bozuklukların yaşanması.
 • Gerçekte olmayan sanrılı düşünceleri, inançları başka kişilere söyleyerek, lider olma arzusu içinde olmak.
 • Görüşlerine ve kendisine karşı çıkan kişilere karşı öfke duymak, saldırgan hareketlerde bulunmak.
 • Kişilik bölünmeleri yaşamak, kendi kendine konuşmak.

Paranoid şizofreni hastalarının durumunu olumsuz olarak etkileyen durumlar nelerdir?

 • Kişilerin olgunlaşmamış, duygu ve düşünce yapısının gelişmemiş olması.
 • Aile içinde iletişim kopukluğu olması ve ilişkilerin bozulması.
 • Kalıtımsal olarak hastalığa yatkın olmak.
 • Kişinin aşırı derecede içe dönük mizaca sahip olması.
 • Rahatsızlığın sinsi ve yavaş ilerlemesi.
 • Hastalığın teşhisinin geç fark edilmesi, bu sebeple tedavinin gecikmesi.

Paranoid şizofreni teşhisi nasıl yapılır?


Rahatsızlık aralıklarla ya da uzun sürelerle görüldüğünden, hastaların tedavilerinin ihmal edilmemesi gerekir. Tedavi edilmediğinde hastalar psikoza girerek, yaşamla bağlarını koparabilirler. Rahatsızlık kişilerde iki farklı şekilde yaşanabilir. İlk durumda kişinin kendi içine kapanmasıyla, depresif bir ruh halini yaşanır. Bu kişilerin tipik depresyon haliyle karıştırılmaması için, teşhisin doğru konulası gerekir. Rahatsızlığın gelip giden özelliği ile gereksiz yere manik depresif teşhisi ile karıştırılma ihtimali bulunmaktadır. Bunun yanında yanılgılar, halüsinasyonlar ve diğer belirtilerin olması teşhisi kolaylaştıracaktır. İkinci grup hastalarda, kendini üstün görme, lider olma, kendini öne çıkarma, özel görevi olduğuna inanma davranışları vardır. Bunlar sürekli hayal dünyasında yaşamakta, etrafına özel olduklarını kabul ettirme, kendini ispatlamaya çalışmaktadır. Bu kişilerde yüksek ego durumu görülebilir. Hastaların belirgin semptomları incelenerek, paranoid şizofreni teşhisi koymak mümkündür.

Paranoid şizofreni tedavisi nasıl yapılır?

Rahatsızlık her hastada farklı etkilerle yaşandığından, oldukça tehlikeli olabilecek bir durum söz konusudur. Rahatsızlık ömür boyu tedavi altına alınmalıdır. Hastalar çoğunlukla akıl hastanelerinde tedavi edilmektedir. Uygulanacak tedavi içinde ilaç kullanımı ve psikoterapi uygulaması vardır. Uzun dönem sürecek tedavi süresince, hastaların, ailelerin ve doktorun sabırlı olması önemlidir. Hastalar son dönemler kullanılan psikotrop ilaçlar, tedavide olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olmuştur. Gereksinim duyulduğunda elektroşok tedavisi de uygulanmaktadır. Tedavide amaçlanan hastaların yeniden topluma kazandırılmasıdır.
Son Güncelleme : 19.01.2024 17:27:50
Paranoid Şizofreni ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Paranoid Şizofreni Yorumları
şifre

135 Yorum Yapılmış "Paranoid Şizofreni"
Hasta yakinlari nasil davranmalidir?
Ayla . 30.04.2019 09:00:27
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Otizm ve şizofreni birbirinin karşıtıdır: Otizm mentalizmin (diğer bir deyişle insanî/sosyal/iletişim becerileri) eksiklikleri ile karakterize edilirken şizofreni, aşırı zihinselleştirmeden kaynaklanan; izlenme, anlamlar çıkarma, işkence öznesi olduğuna inanma (herkesin kendisine garezinin olduğuna inanma ) sanrıları gibi semptomlarla özetlenen hiper-mentalizmi ortaya koymaktadır. Karşıt model, içe kapanıklık, çekingen olma, ya da yetersiz insani ilişkilere duyarlılığın her ikisinin de görsel veya işitsel eksikliklere sebep olacağı gibi, hem Otizmin hipo-mentalizminin hem de şizofreninin hiper-mentalizminin zihinsel zorluklara yol açacağını ileri sürmektedir. Bununla birlikte, zorluklar birbirinden farklıdır. Şizofreni insan beynini okumaya çalışmaya kafayı yormakta iken otizm insanın niyetini amacını çözecek zihinsel yetilere doğuştan sahip değildir. Yani şizofeni hiper mentalizm iken otizm hipo mentalizmdir. Birbirlerini doğururlar. Upper ebeveyn kendini sıfırlamış ve genlerini aktarmıştır.
Gerçekler Acıdır.. . 11.08.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Turkıyedekı ev hanımlarına ithafen beyinlerininin kendini öğüttüğünden bahsediyordum evde kutuphanem var dedi bitanesi. Açıklayarak anlatayım o zaman kullanmadıgın ve depoladığın bilgiler seni hasta eder overdose olursun, bilgiyi hazmedip gunluk hayatında kullanmazsan boynuna dolanan yılan olur
Hep Savunma . 24.06.2019 01:47:37
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Edvard snowden isimli aspergeri canlandırırken joseph gordon mımıksız yuz ıfadelerını kısıtlı goz temaslarını ortamın ıcındeyken dısında gıbı olmaları kısmını taklıt ermekte zorlandıgını acıklamıstır. En cokta duygudan yoksun stabıl ses tonunu cıkarmakta zorlandıgını soylemıstır
Hayat Ne Garıp Kuşlar Filan . 11.06.2019 22:26:19
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
neden yamuk yılıklar toplaşma ıhtıyacı duyar ki? Cevap: yamuk yılık oldukları için
Aykırı . 12.05.2019 14:31:33
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
birinci hal durumunu galiba bire bir yaşıyorum daha 15 yaşındayım liseye başladım türkiyede tanınan başarılı bir lisede okuyorum ancak psikolojik sorunlarım olduğunu düşünüyorum ciddiyetini kestiremiyorum halisülasyonlar oluyor nadr oluyor ancak gerçek olup olmadığını anlayamıyorum aşırı derecede etkileniyorum saatlerce ağladığım oluyor nefes sesleri gibi sesler duyuyorum takip edildiğime dair düşünce daima var ayrıca garip bir takıntım var gün içnide başımdan geçenleri kendi kendime başkasına anlatırmışcasına konuşuyorum kendi kendimle asıl tuhaf olan olayları kafamda değiştirmem ve buna kendime inandırmam olayın üzerinden zaman geçince olayları farklı hatırlıyorum kafamda kendim değiştirmi halini hatırlıyorum sosyal ortamda stres yapıyorum topluluk önünde konuşamıyorum yanımda sadece arkadaşım varken bile arada kekeleyi duruyorum dıarıdan gören tanıyan herkes beni sakin olarak tanımlar bu özelliğim en çok dikkat çeker ancak buna inanmıyorum arada boş küçük şeyler yüzünden sinir krizi geçiriyorum kıyafetlerm yırtıyorum saçımı yoluyorum yüzümü tırnaklıyorum falan filan kendimden korkuyorum kendimi ben bile anlayamıyorum acaba durum ciddi midir?
Soyutlaşmış Kız . 09.03.2016
CEVAP YAZ
Diğer şizofreni alt tiplerinden (katatonik, hebefrenik ve şizoid kişilik bozukluğu (basit tip)) farklı olarak paranoid şizofreni, perseküsyon dediğimiz kötülük görme ve referans (atıf) sanrıları içerir. bu kişiler sosyal olarak yalıtılmış şekilde yaşar, dezorganize konuşur ya da yürürler. konuşurken bağlamı kaçırırlar. yürürken ritüeller sergileyebilirler. (ileri geri yürüme) Psikanalitik etiyolojisine bakarsak, freud paranoid düşünceleri, bilinçdışı eşcinsel isteklerle ilişkili ortaya çıkan kaygıyı azaltma çabalarının sonucu olarak tanımlar. yani eşcinsel istekler ego tarafından kabul edilmez ve savunma mekanizmaları devreye girer. ben bir erkeğim, başka bir erkeği seviyorum karşıt tepki gelişimiyle ondan nefret ediyorum a dönüşür ve bu kabul edilemediğinden o benden nefret ediyora dönüşerek paranoid bir hal alır. Yemin ediyorum bende aynısını düşünmüştüm , sadece hemcinslerini bu kadar kafaya takan bir insanın başka bir açıklaması olamaz. Bir insanı saplantı derecesinde kafaya takma durumu sadece aşkta olur insanın bu denli kimyasını bozacak şey sadece aşktır.
Hermofrodit . 14.05.2019 08:31:43
CEVAP YAZ
Bu hastanın en önemli özelliği hastaya mantıklı ve geçerli kanıtlar gösterilse bile hasta sabit ve gerçek dışı düşünceleri olduğuna ikna edilemez. Hatta çoğu kez ikna etme girişimleri ters teperek hastanın size kızgınlık ve düşmanlık duyguları geliştirmesine neden olur. Bu hastalar tehlikeli grupta kabul edilir. Siz kendinizi hastanın yerine koyarsanız ne kadar rahatsız edici ve tehdit edici bir dış dünyaya karşı ne kadar tedirgin bir iç dünyanız olduğunu farkedersiniz. Hastalığın tedavisi oldukça zordur. hastalığını kabul etmediklerinden zorla yada kandırılarak yakınları tarafından hekime getirirler. Yakınlarının işi oldukca zordur sanrıları dısında hastanının dısarıdan gozlemlenen belırtısı yok denecek kadar azdır. Keskin ve tedirgin bakısları, kısıtlı göz teması kurması, tedirgin yürüyüşü göze çarpan tuhaflıklarıdır. Hekimin hastayla guven ılıskısı kurup nedenlerını anlamaya calısması cogu zaman cok zordur. Hekımın hastaya mantık yada felsefe tartısmasına gırmesı yararsızdır. İlaç tedavılerı dıger tedavı modelınden daha basarılıdır.
Küstüm . 03.01.2019 13:39:17
CEVAP YAZ
Adnan Oktarın hastalığıdır. Çoğunlukla orta yaş sonrası rahatsızlık ortaya çıkar. Dünya algıları tamamen bozuluyor. Bir paranoid şizofreniye göre herkes akıl hastasıdır.Kişi kendisi ile ilgili kötü şeyler düşünüldüğünü, planlanıldığını, konuşulduğunu ve komplolar kurulduğunu düşünüyor. Kendileri ilgili komplolar kurulduklarına inandıkları için kendilerini savunmaya yönelik çok ciddi karşı komplolar hazırlarlar. Tehditkar olduklarını düşündükleri insanlara karşı kin besleyip karşı atakta bulunurlar. Fikirlerinde obsesyon, megalomani ve mistik hezeyan vardır. Cümleleri biz ile başlar. Biz böyle yaparız, biz böyle yapmayız. Fikirlerini dikte etmek ve örgütlenmekten beslenirler. Saçmalıklarını inanacak insanları paranın gücü ile örgütlemeye çalışırlar. İçselleştirilmiş kompleksleri ve yalnızlık duyguları vardır. Hayali düşmanları ile hayal dünyalarında savaşırlar. Kıskançlıklarını bağlı kontorolu elinde tutmak istediklerinden nabza göre şerbet ve yalan hayat felsefeleridir.
Yağzıkk . 12.11.2017
CEVAP YAZ
Arkadaşlar, ben 32 yaşındayım. Çocukken ailevi sıkıntılar, hisler yaşıyordum. Yine çocukken çok küçükken İlker diye hayali bir arkadaşım vardı ve onunla istişare yapıyordum yaşadıklarımla ilgili. Lise son sınıfta staj yeri bulamadım, sınıfım değiştirildi ve bu dönemde çok içime kapandım, alışamadım. 19 yaşına kadar bir işe giremedim. Madde ve alkol kullanmaya başladım. Sonrasında kendi özelliklerimi şizofreniye uydurdum ve paranoyak oldum. Askere gittim çok zor geçti, burada psikolojik tedavi yardım almaya başladım. Hala daha alıyorum. Bu 13 yıllık zaman zarfında hastayım, hastayım diye diye kendi benliğimi kaybettim, çevremi kaybettim. Bence hiçbir şeyi kendinize yakıştırmayın. Herşey beyinde(kafada) biter, başlar, bunu unutmayın. Hayata dini inancım gereği bir amaç için geldiğimizi düşünüyorum. O amaç Allaha kulluk etmek. Bunu da dikkate alın. Şer gibi görünen şeylerde sizin için hayır gibi görünen şeylerde şer olabilir. Bunu düşünün.
Saffet . 10.09.2016
CEVAP YAZ
1.derece yakın akrabam bu hastalıktan müzdarip. Tanısı yeni kondu.Herkesin kendi arkasından iş çevirdiğini düşünürdü hep onlara imalarda bulunurdu sürekli bizede oyun gibi gelirdi anlamadık yıllarca. İçine kapanık biriydi. Her cümlenin altında kendine ait gizli mesajlar olduğunu düşünürdü . Kompleksliydi kendini hep eksik gedik bulurdu. İnsanlarda kıskanıcak bişeyler hep bulurdu. Evden çıkmazdı yalnızlığı severdi.Meğer içinde ne fırtınaları varmıs herkeside oyle sanırdı. Kendısıyle uğraşıldığını düşünüdüğü için insanlarla uğraşırmış kendince oysaki. Doktorun bize soyledıgi 1. derece akrabalalar en tehlikeli grupta imiş , paranoid şizofreni hastaları ile yaşayan insanlar paranoid kişilik bozukluğu, obsesyon, manik depresyon ve narsiszm gibi birçok hastalığa sahip oluyorlarmıs. Benımde pek ıyı oldugum soylenemez. Takıntılar için uzman yardımı alıyorum.
Sadrazamın Left Little Finger . 01.11.2017
CEVAP YAZ
Otizm şizofreninin mutasyonudur. Hani o toplumda benim oğlum insan içine karışmıyor karışsa da bir tuhaf senkronizasyon sorunu yaşıyor yalnızlığı ve kendi düyasında olmayı seviyor dediğiniz insanlar otistik yani sosyal zekaları olmayıp tek düze yaşayan insanlar. Hani ebeveynlerinden biri şizofren olan . Bu yuksek işlevli otistikleri açtıgımızda ; Takıntılı, tuhaf vucut reflekslerı ve hareketlerı olan , mimik ve jest kullanmayan , donuk yüz ifadeli , fake ve yapmacık bir gülümsemeye sahip olan, eline verilen işi layıkıyla yapan fakat çözüm üretemeyen , motor becerileri zayıf olan , büyüse dahi sosyal kuralları ögrenemedıgı için yetişkin gibi davranamayan , kendi ilgi alanları dışında sohbet etmeyi beceremeyen ( tabiki bu donanımsal eksiklikten kaynaklanıyor ) insanlar varya toplumda aman ne kadar saf insanlar dediğimiz insanlar aslında aspergerli bireylerdir.
Anlıycak İnşallah . 02.04.2019 10:58:31
CEVAP YAZ
Uzmanlığımı yaptığım hastanede tanıştığım bir hasta vardı. Yakın bir akrabasıyla sohbete girme şansı yakalamıştım. Hastaları için çok üzüldüklerini çoğu şeyi geç farkettiklerinden bahsetmişlerdi.Bu hasta kullanabileceğini düşündüğü insanları türlü yalanlarına inandırarak, aslansın, kaplansın, çok fenasın, kötüsün, gününü göstermelisin vs. gibi çoşturucu taktiklerle, hastalıklı takıntılı ve sapık dünyalarının oyunlarına alet ediyorlarmış. Hasta psikoza girdikten sonra yıllarca hastalığı farkedemeyişlerinin gerekçesi olarak hastanın sessiz, çekingen, etliye sütlüye karışmayan, kırılgan yapısının gözlerini boyadıklarını ve çok üzüldüklerini söylemişlerdi. Bu hastalar potansiyel tehlike arz etmektedirler. Sahip oldukları kin kişilere zarar verme noktasına kadar gidebilmektedir.
Open Ur Eyes . 14.11.2017
CEVAP YAZ
Lisede bana karsiliksiz aşk besleyen saplantili bir cocuk vardi 3 senemi kabusa cevirmisti. Heryerden karsima cikmalar mektuplar, hediyeler gondermeler kapimin onunde intihara kalkismalar istedigini elde edemeyince tehditler vs. korku dolu yillar yasamistim,  derken bu yasimda hayatima paranoid sizofren biri girene kadar. obssesyon sahibi olduklari icin bu hastalar sinsice taciz ederlermis. Benzer seyler yasadim sizi takinti yapiorlar ve surekli sizi dusunuyorlar ve ustelikte hem cinsim. Bu konuyu detayli arastirip  ve uzman yardimina basvurdugumda bu hasta grubunun zaten escinsel egilimlerinin oldugunu bunu kendilerine kabul ettirmemek ve bastirmak icin geriye ket vurduklarini ogrendim. Anliyacaginiz lise yillarima geri döndüm.Allah herkesin yardimcisi olsun.
Secret Love . 07.11.2017
CEVAP YAZ
Beynin algoritmasının bozulmasını size şöyle ifade edebilirim. Hastaya kişilik bozukluğuna sahip olduğunu söylediğinizde , hasta; evet en azından kişiliğim var diye bir cevap verebilir. Sorun beynin niceliğinde değil niteliğindedir. Gerçi burda bahsedilen paranoid şizofrenidir, paranoid kişilik bozukluğu kısmen şizofeniye göre daha masumdur tedavisi daha kolaydır, şizofreniden bahsettiğimizde tedavi malesef imkansıza yakındır çünkü hastalar hasta olduklarını asla kabul etmedikleri gibi etrafındaki herkesin akıl hastası olduğunu düşünür. Kendisinin dünya algısının normal diğer insanların eksik ve yetersiz olduğunu düşünmektedir. Bu hasta yakınlarına doktor olarak tavsiyem onları karşılıksız sevin ve sadece bekleyin..
Cevizle Gülen Adam Kemal . 13.12.2018 14:56:01
CEVAP YAZ
Maske işine gelince üzgün bir insanın yanında üzüntüsüne üzülmeseniz bile geçip karşısına gülermi bir insan. İnsan olan üzülmese bile sanki üzüldüğüne seviniyorsa buna ne denir? veya çok mutlu olan bir şeye sevinen bir insana üzüntün oldugu halde sevincini rezil edermisin? Bunu yapabilmek için insanın ya çok büyük bir acısı olmalı veya birine mutluluğunu bozacak kadar büyük bir kastı olmalı. Bakın yazıyorum. Abim evlenirken, sözlüm vefat etmişti. Ve o an canımı acıtacak bir şey söylediler ve yaptılar sinirlendim. Bunda abimin veya yengemin suçu yok ama o an ne oldugunu bilip bilmeden anlayışla karşılamak yerine acının üstüne acı verecek şekilde gelirsen ne olur? Bunu ancak ya çok anlayışsız veya düşman olan yapar.
Sehtap . 24.04.2018
CEVAP YAZ
Başlangıç döneminde hasta yavaş yavaş gerçeklik kavramını yitirmeye başlamanın korkusunu yaşar. Yaşadığı gerçek dışı yaşantılarına bir açıklama getirmek amacıyla psikotik düşünce, duygu ve davranışlar geliştirmeye başlar. Zaman içinde hasta bu savaşını bırakır ve yaşadıklarını gerçek olarak kabul etmeye başlar. Bu noktada hastada klinik tablo yerleşmeye başlamıştır Klinik tabloda gözlemlenen belirtiler arasında düşünce yapısında, düşünce sürecinde, düşünce içeriğinde, algıda, bozukluklar gözlemlenmektedir. Şizofren hastaların kendilerine özgü imgesel bir konuşma biçimleri vardır.
Mama . 08.09.2018 22:15:13
CEVAP YAZ
Bende paranoid şizofreni var. Hastalığı korkunç bir şey görmeyin biz paranoid şizofrenler sağlam gözükürüz. Gerçekte sağlam değiliz. Bende günde 2 kez Norodol 10 mg 2 kez Akineton ve 1 kere Ozaprin 20 mg kullanıyorum. Sesler duyuyorum. Şimdiye kadar 7 kere intihar ettim. Sağ omzum hâlâ kırıktır. Bizler Hastalığımız alevlenince bazen suç işleriz. Benim 6 tane davam var. Birisi Çanakkale 3. Asliye Ceza Mahkemesindedir. Hakim akıl hastası olduğumu biliyor. Bu yüzden hastanelere götürüyor. Ama doktorlar suç tarihini bilmediklerinden suç tarihinde akıl sağlığı yerindeydi diyorlar.
Çanakkale . 14.10.2020 15:33:59
CEVAP YAZ
Sinsi başlangıçta bireyler çocukluk döneminden itibaren uslu, sessiz, fazla arkadaşı olmayan, çevre ile ilişki kurmaktan çok dersleri ya da oyuncakları ile kendi başına vakit geçiren çocuklar olarak tanımlanırlar. İlgi alanları canlı şeylerden çok cansız nesnelere yöneliktir. Çünkü cansız nesneler duygusal bir alışveriş gerektirmemektedir. Bireyler ergenlik döneminde karşı cinsle ilişki kurmada ya da cinsel etkinliklere katılmada güçlük yaşarlar. Sinsi ilerlediğinde hasta yavaş yavaş kendi içine kapanır, çevreyle ilişkilerini sınırlar, evde vakit geçirmeyi sever.
Suzan . 21.09.2018 13:21:16
CEVAP YAZ
Kaç yildir bende olan birsey bu beynimin icinde bir ses var surekli bana ne yapmam gerektigini soyluyor mesela adim atacaksam o ayaginla degil sag ayagila at diyor eger onun dedigini yapmadigimda vucudumda cok degisik seyler hissediyorum yapiyorum surekli/boyle o ses beni yonlendiriyo her zaman boyle bu ve kendimi uzecek seyler dusunup surekli agliyorum bir yakinimin öldugun dusunup agliyorum dusunmsk istemiyorum ama dusunuyorum lutfen yardim edin u ses kucuklugumden beri kafamin icinde bana emir veriyor biktim artik nolur yardim edin bilgi verin ne olabilir
İsimsiz . 10.04.2016
CEVAP YAZ
selin kardeşim sen kendine dikkat et bu kütü hastalık ben küçükknen bendede vardı kendimi üldürmekten korkuyordum ben kuzenime süyledim bende bazen oluyorum dedi ama uzun zaman ünce sonra içimdeki düşünceler şunu yap kendini üldür bakalım ne olacak diyordu ben o sesle yok artık kendimi üldürecek kadar aptal değilim diyordum sonra başka şeyler düşünmeye çalışırdım ve geçti senin hastalığın kütü kendini üldürebilrsin kalabalığın içine gir unutursun arkadaşlarınla takıl falan
Aysel . 17.02.2015
CEVAP YAZ
Neler yaşadığını bilmezsiniz heleki toplumumuzda kadın olmak doğuda zordur. Doğduğu andan itibaren çoçukluk gençlik evlilik anne olmak hayatının hiç bir anında kendisini ifa etmesine babası halası amcası kocası izin vermıyorsa bu kadın napsın? düşüncelerini paylaşamıyorsa nasıl kendini ifade etsin. Paranoid şizoreni olup oturuyor aşşa ... Vurmadan önce düşün Yazık.. Nilin dediği gibi madonna olacakmış gülmeyin belki acısı var..
Kadının Adı Yok . 27.04.2018
CEVAP YAZ
Etrafındakiler sana bakıp sahip olduğun kompleksleri gördüğünden kırılma diye senden yanaymış gibi ama bunu anlamak için empati yeneteği lazım. Çünkü Eşe dosta sağa sola aynı muhabeti yapıp görüş almak akıl sağlığı yerinde insan işi değildir. Takıntı ve ispat çabasını çok rahat görebiliyoruz. Tabi bu yazıyıda anlamak için normal olmak lazım kedi tereyağı paradoksuna döndü şimdi bu olay :)) bence sen yorma o güzel kafanı :))))
Olsada Koydum Olmasada . 28.04.2019 09:15:20
CEVAP YAZ
Ben de uzun zamandan beri bu şizofreni çeşidi için antipsikotik ve antidepresan kullanıyorum.çok zor süreçlerden geçtim,hatta intihar teşebbüsüm bile oldu diyebilirim.Şu bi gerçek ki tıp asla sizi kalıcı tedavi etmez sadece semptomların hafiflemesine yardımcı olur.Hatta hastalığın devam etmesini ister.O yüzden hasta olduktan sonra değil hasta olmadan önce gerekli önlemlerin alınması gerekir
Gizemli Gölge . 27.09.2017
CEVAP YAZ
bendeburdakının çogu var bazen nıye ınsanlara baglı yaşıyosun soguk ol buz gbı ol gbı ıçımden duşunceler geçıyo ses mı duşunce mı bılmıyorum su aralar ınsanları kendımden fena uzaklaştırıyorum ztn 2 senedır kendıme ellerımı çızme gıbı alışkanlıgım var sınırlenınce yapıyorum bayagı kendı kendıme konuşuyorum yolda bı olay oluyo anlatcak kımsem olmuyo anlatıyom fln sızce var mı bende de
Suskun . 09.06.2016
CEVAP YAZ
Bir zamanlar böyle şeyler yaşıyordum.Sanki biri takip ediyormuş hissi vardı.sanki biri sürekli konuşuyormuş gibi.Çok çabuk sinirleniyordum ve ciddi anlamda içime kapanmıştım.Annem psikoloğa ve psikiyatrise götürmüşlerdi.1 yıl ilaç tedavisi gördüm annem sürekli dışarı çıkmamı zorluyordu. Şimdi iyiyim belkide öyle ağır bir şey değildi.Bilemiyorum.Ama bu duyguların hepsini yaşıyordum.
Xx . 11.01.2016
CEVAP YAZ
Kimse beni kandıramaz anam hariç...Gülmeyin arkadaslar şizofrenının kolay kandırılan tabiri caizse saf kalpli insanları etkileme gücü vardır. Bununla ilgili bi sürü haber cıktı Gazıantepte bir şizofren anne ve cocukları vardı annesının ölümünün ardından intihar etmişti toplu halde. Kadın kurduğu hayal dünyasında büyütmüş cocukları.yalanlarını çok iyi gizlerler. Boş adam hastalığı..
Roman Havası . 17.06.2018
CEVAP YAZ
Ben çok garip şeyler düşünüyorum. Bu dünyadan değilmiş. Sanki beni göndermişler gibi bir amaç için. İçimde kötü bir kişi olduğunu ve sürekli bana emirler yağdırdığını görüyorum benimle konuşuyor bana yapmam gerekenleri söylüyor. Hastamıyım değilmiyim bilmiyorum bu sitedekileri okuyunca çok sinirlendim. Hastalık olduğu söyleniyor biri bana cevap verebilirmi. -Antalya
Drkstn . 31.01.2016
CEVAP YAZ
Evet yha ben sizofreniymisim.Dogrudur cunku bu belirtilerim hepsini yasiyorum.Ozellikle bu aralar kendinle cok konusuyorum.Hatta yalnizliktan kendi kendime ogut veriyorum.Cunku ben kendimi asiri derecede yalniz hissediyorum.Dsha yasim 16 ama ben bu yasta intihar etmenin hap ocmenim bilek kesmeyi filan dusunuyorum.Bu durumdan cok rahatsizim nadil kurtulabikirim bilmiyorum
Pelin . 22.08.2014
CEVAP YAZ
benim annem paranoid şizofreni hastası 3 aydır iğne kullanıyoruz ilk ay gayet iyiydi 2 ay tam tersi kötü etki etti 3 ay daha rahatladı zor bi hastalık tedaviside öyle sabırlı olmak lazım ve şunuda biliyorumki hiçbir tedavi ilaç vs bu hastalığa çözüm değil..biz yıllardır tedavi gördük bişeye yaramıyor alışıp öyle kabullendik annemi başka çaremiz yoktu çünkü...
Tugba . 10.08.2015
CEVAP YAZ
Bu aralar aşırı kıskaçlıklarım oluyor gereksiz yere, kendi kendine konuşuyorum, ani sinirlenmlerim oluyor eskiden böyle değildim. Bazen çok hayal kuruyorum kendimi durduramadan, kendi içimde kahramanlarım var. Paranoid şizofreni olamam ben ama bilemiyorum öyle miyim bu sorunun cevabini bilmiyorum kimseye de bir şey soramıyorum korkuyorum.
Artemis . 21.10.2017
CEVAP YAZ
KISKANÇLIK KELİMESİNE KAFAYI TAKMIŞ DURUMDAYIM. BIR HAYATIM YOK . SANKI HERKES BENIMLE UGRASIYOR. HERKES SANKI BANA GÖSTERIS YAPIYOR NAZIRE YAPIYOR. NEDEN BU KADAR ÖZELIM DIYE DUSUNUYORUM. GUZELLIKLE KAFAYI KIRMIS DURUMDAYIM 65 YASINDAYIM AMA RUHUM 15-16 GIBI. ESIM DOKTOR AMA KIMSE BENI ANLAMIYOR. HERKES SANKI BENI OYALIYOR KANDIRIYOR.
Uyuyan Güzel . 26.10.2017
CEVAP YAZ
Bu hastaların etrafındaki insanlar en tehlikeli grupta diyorlar algıları bozulduğu için kabullenişte o denli zor oluyormuş. Kendinizi onların yerine koyduğunuzda anlayabilirsiniz bunu farkedip kabul etmek demek kendilerini salak gibi hissetmelerini sağlayacağı için inkar mekanizmaları geliştiriyorlar taki hasta psikoza girene kadar.
Yılandan Çanta . 14.03.2018
CEVAP YAZ
Banada paranoid teşhisi konulmak üzere. 16 yaşındayım fakat hastalıgim bipolar bozukluğu da benzediği için teşhisi koymakta zorlanıyorlar. İlaç tedavisini kendim kabul ettim fakat bir kaç içmeden sonra biraktim çünkü yan etkilerini çok fazla gördüm ve birakmak zorunda kaldim. Bu durum gercektende zorlayici ve alismasi zaman aliyor.
Münevver . 27.01.2015
CEVAP YAZ
bende şizofrenim yıllardır bununla yaşamanın zorluğunu yaşıyorum 28 yaşındayım.lise yıllarından beri nasıl sıkıntılar atlattım ben biliyorum ama beni güçlü yapan tarafıda var kendimin doktoru oldum ağır bir şizofren hastası olamama rağmen.şimdi hayat benlerle dolu hergün yeni bir beni yaratıp sıkılınca bir diğerini öldürüyorum.
Kaı . 08.11.2015
CEVAP YAZ
Aşşağıda arkadaşlar ne güzel açıklamışlar . Bu hastaların böyle olma sebepleri kendini ifade edememeleri duyacakları cevaptan korkmaları karşılığını spontan olarak verememeleri.. Beyin böyle bir savunma mekanizması geliştiriyor. Bize sadece üzülmek düşüyor :( gerçekliğin doğasını sorgulamaya başlamalısın dolares..
Dolares . 30.11.2018 13:28:27
CEVAP YAZ
Özellikle doğuda doğmuş ruhen ve bedenen çocuk istismarına maruz kalmış çocukların hayat boyu yaşadığı izleri kim silecek Yetişkin olduklarında annesiz buyumus cocuğun egıtım hayatı boyunca alay edılmesının açtıgı yaraları kim kapatacak . intikamını tum kadınlardan nefret ederek alacak. Vurmadan önce düşün.
Yeterki Düşün . 03.07.2018
CEVAP YAZ
insanlarda pek cok zeka turu vardır sosyal zeka duygusal zeka akademık zeka vs. Bu hasta grubunda sosyal zeka yoktur beynin o bolgesı dogustan bozuk ce calısmamaktadır. Ne kadar anlatırsanız anlatın anlamayacaklardır bu aynı excel yuklu olmayan bılgısayarda excel dosyası açmaya calısmak gıbıdır.
Mezarlıktakı Scarlı Hayalet . 20.05.2018
CEVAP YAZ
Dost doğruyu söyler düşman değil Yorma kendini bacım :))) paranoyaya göre dost yoktur herkes potansiyel vurucudur. Velevki haklı , tezinden yola çıkarak adnan oktar ve benzeri şizofrenik liderli tarikatların örgütlenmeleri ile ilgili belgesellerin izlemesini tavsiye ediyorum. Saygılar...
Patates Baskısı . 28.04.2019 09:21:16
CEVAP YAZ
Ailenizde boyle bırı varsa kabullenmek zordur sağa sola bunu soyleyemez anlatamazsın bi şekilde ona uyum saglamak zorundasınızdır. Insan dedıgın netıcede en cok gordugu 4 kişinin ortalamasıymış. Kımse ailesınde şizofren bırı oldugunu konu komsuya soyleyemez cok zor gercekten..
Benım Adım Kırmızı . 11.08.2019 13:32:36
CEVAP YAZ
Bu aralar boş vaktim çok, geçen gün check-up yaptırdım . Gözlerimde ağrı ve kanama vardı, dokotora nasıl diye sorduğunda canavar gibi gözlerin dedi, ben ileri görüşe sahip olmak istediğimi söyledim. Karşılıklı gülüştük :) ileri görüşlü olmak bu olsa gerek...
Paytak The Empire . 25.12.2018 15:57:09
CEVAP YAZ
bende de yaklaşık 1 ay civarı önce başladı paranoid şizofreni ama gayet güzel yani takılıyoruz 4 arkadaş fena değil kendini öldür felan dediklerini yok hatta benim bile aklıma gelmeyecek fikirler veriyolar adamlar benden zeki baya işimede yarıyolar
Semih . 02.03.2015
CEVAP YAZ
İnsan ilişkilerini bu kadar önemseyip anlamlar çıkarmaya çalışıp, olasılıklara bu kadar kati inanıp gününü kurtarmaya çalışırken, hayatı varoluşu nedenselliği sorgulayamamak durumun vahimiyetini ortaya çıkarıyor. Bu showun bir sahibi olmalı
Nurten . 26.03.2018
CEVAP YAZ
Yuksek işlevli otizmde oldugu gibi ben ve sen zamirlerini karistirirlar. kisi kendisiyle ilgili konustugunde hasta kendisiyle ilgili konusuldugunu sanir. Bu melatonin ve dimethyltrtptamine hormonlarinin senkronize salgilanamamasindan kaynaklanir.
Who Are You . 03.03.2018
CEVAP YAZ
Ben paranoid şizofreniydim . Dünya benim etrafımda dönüyor insanlar düşüncelerimi okuyabiliyor gibi geliyodu çok zor zamanlar geçirdim ama şuan düzeldim ilaçta kullanmadım. Umudunuzu kesmeyin. Hiçbir hastalık sonsuza kadar sürmez.
Şener . 16.05.2016
CEVAP YAZ
Leyla ablacım etrafındaki herkes öyleyse seni niye geriyor? DMT yi fazlamı çektin? Ayşeyle Fatmayla ilgilenceğine işine gücüne baksana Kendini suçlamalısın yada intihar edebilirsin Yada yazık etme ya daha güzel günlerin var )))
Duman . 25.12.2017
CEVAP YAZ
Bir delinin bir sarhoşa akıl vermeye calıstıgı , iki tarafında biribirini dinlediği ve nedense bunu yapmaya inatla devam ettiklerine bir türlü anlam veremedıklerı durumların yorumu... Not: ben deli değilim, not ben piyon değilim
Milller . 20.05.2018
CEVAP YAZ
Zamanın birinde saf bir kız cocugu varmıs , ateist mi olayım dindar mı olayım iyi mi olayım kotumu olayım dusununce herkese hal verıyorum aslında derken delirmiş burdada masal bitmiş onun için ama farkında değilmiş :)
İbibik . 11.09.2018 20:40:30
CEVAP YAZ
Burayı okuyup ona göre rollere giriyorlar) asosyal olurlar dedik şen kahkahalar iletişim çabaları ay bayılajamm :))) Ama prosesteki hata düzelmio abuk benzetmeler bi tek kendi tatmın oluo bıde havariler )))
Mesih The Empire . 25.06.2018
CEVAP YAZ
Kişinin aşırı derecede içe dönük mizaca sahip olması , Rahatsızlığın sinsi ve yavaş ilerlemesi, hastalığı gizlemeleri çok uzun süre devam edemiyor. Hastalığın GEÇ farkedilmesi kilit nokta.
Üzgünüm . 30.03.2018
CEVAP YAZ
Bu hastaların asperger sendromlu erkek çoçukları olur diye söylemiştik. Biraz sağınıza solunuza bakın çer çöp ile uğraşacağınıza her şeyi biz mi öğreticez akıllı geçinenlere )
Deliden Altın Öğütler . 26.03.2018
CEVAP YAZ
Yazılanları okuyup ona göre rollere girmeye başladı.. Asosyal olurlar dedik şen kahkahalar iletişim çabaları :))) Ama prosesteki hatayı duzeltemıyo kaçak göçek içi içini yiyior..
Mesih The Empire . 26.06.2018
CEVAP YAZ
Ee evde oturduğun yerden hayati çözmeye çalışırsan beyin yanıyor. Etten kemikten neticede. Teoride dersen zehir gibi pratik desen sallanmakta. Overdose olmuş çokta şaapmamak lazım...
Hayali Karakter Sıdıka . 13.11.2017
CEVAP YAZ
Ee evde oturduğun yerden hayati çözmeye çalışırsan beyin yanıyor. Etten kemikten neticede. Teoride dersen zehir gibi pratik desen sallanmakta. Overdose olmuş çokta şaapmamak lazım.
Hayali Karakter Sıdıka . 25.12.2017
CEVAP YAZ
Aslında dusunuce hersey verecek cevabım var fakan spontan sohbette sorun yasıyorum. Zaten sızofrenı ve otızmın asıl sorunu bu degıl mı? Bana dusunmek ıcın bıraz sure ver abı ya :-D
Mervegül . 25.05.2018
CEVAP YAZ
Bu hastalığın tedavisinde kullanılan ve depo iğne olarak adlandırılan aylık iğnelerin tedaviye olumlu katkısı oluyor mu acaba. Tecrübe eden,bilgi sahibi olan arkadaş var mıdır?
Barış . 17.06.2015
CEVAP YAZ
Anlayış kıtı olurlar cümleleri ötünden anlamak gibi durumları vardır. Yüzüne tokat gibi vurulacak gerçeklerinden kokrktukları için hayal aleminde yaşarlar. Mekanı cennet olsun
Pabucumun Delisi . 13.11.2017
CEVAP YAZ
Bu hastalar kendı durumlarının farkında olmadıkları için yakınları doktora zorla götürürmüş. Yakınlarının durumuda allahlık :)) Biri tüm dataları verse bari de uyansalar :))
Eziş Büzüş . 06.05.2018
CEVAP YAZ
Allah kahretsın ya ben niye her zaman haklıyım ? İlkoluda süreklı sidik yarıştırırdık birbirimizle orda kaldık bi adım gidemıypruz. İtiraf edemıyorum benım sorunum kendımle.
Romen Diojen . 25.05.2018
CEVAP YAZ
Avrupa ve amerikada aspergerliler zihinsel engelli grubundadırlar. Para olympic turnuvalarda kürsüleri vardır. Duygusal ve sosyal zeka yetersizliği zihinsel engeldir.
Jessica Jane Applegate . 02.06.2019 10:25:48
CEVAP YAZ
Bak sen beni tedavi edebilirmisin ben iki kere intihar ettim bir cok öldürme planları yaptım yedi gün manisada yattım ve bugün. Ölmüş kaynanamla 3saat muhabbet ettim
Şerafettin Delibaş . 06.02.2018
CEVAP YAZ
Iooser,bunu isteyerek yapmiyorlar ki yani etrafimdaki her kes senin gibi oldugu icin boyle hastalar articak.Kendini suclu hiss et lutfen yada intahar ede bilirsin.
Leyla . 24.12.2017
CEVAP YAZ
Hayatta hiç birşey lineer değildir herhangi bir şey tam kapasite çalışıyorsa zorlanmaya fazla dayanamaz ve kendini sıfırlar Aynı şizofreninin otizme dönüştüğü gibi
Circle . 06.09.2019 07:46:29
CEVAP YAZ
Bütün piskiyatri tıbbını taktir eder özellikle hastalarına canavarmış gibi teşhis koydukları için gözlerinden öper Çok faz deryalara dalmamamalarını niyaz ederim.
By Böcek . 14.09.2015
CEVAP YAZ
Delinin biri kuyuya bir taş atmış arkasından On akıllı çıkaramamışın hayat bulmuş halidir. Tüm datalarına sahip olmak gereklidir , eş dost hala uykuda :((
Yan Sanayi . 10.03.2018
CEVAP YAZ
Bu akıllı telefonlar cıktı ne iyi oldu napacagımızı bılemıyoduk şimdi kelıme anlamlarına bakıyoz vakıt gecıyo anasız buyuduk yol gosteren olmadı allah afetsın
Sıdıkanın Gelini . 19.05.2018
CEVAP YAZ
Üniversite hocamız söylemişti bu hastaların butun dertlerı akrabalarıdır etrafa pek zarar verme eğilimde değildirler gecelerı gunduzlerı akrabalarıdır.
Ev Hanımı . 04.06.2019 20:18:12
CEVAP YAZ
Herhangi birisinin desteğini yada onayını almak ister gibi bir halim var mı allasen?? Nereden vuracacağını bilemiyor .... ne yapsan olmuyor gülüm.
Gözüm . 29.05.2019 14:31:06
CEVAP YAZ
Tarıkatların organizesini sağlar bu ınsanlar üst akıllarıdır. Tarikattan çıkmak kolay değildir. Senin yapılacak hiçbirsey yoktur bundan sonra ...
Akme Cumhuriyetı . 02.05.2019 16:20:22
CEVAP YAZ
Kendi eşiğini dostunu çoçuğunu keklemeye alışmış hasta kişisi sert kayaya çarptı :) yağzıkk napsın oda haklı sen napıoonn tiyze diyeni olmamış))
Tek Tel Amca . 28.04.2019 12:36:01
CEVAP YAZ
Ve bu kişişer doğada canlı olsun vansız olsun her şeye zarar vermeye çalışırlar ama öfkelerine asla hiç kinsenin baş gelemeyeceğide ayrı bir konu
Dr Öktem . 09.09.2017
CEVAP YAZ
KENDİ EZİKLİK VE AŞŞAĞILIK KOMPLEKSLERİNİ YUMUŞAK KARINLARINI YANSITMA YAPARAK ÖRTMEYE ÇALIŞIRLAR. DRAMA QUEEN DİE BOŞUNA DEMEDIK ))))
Edi İle Büdü . 03.05.2018
CEVAP YAZ
sizin yonlerdirmelerinizle eşimde paronaya olduğunu duşunuyorum nasıl bir yol izlemeliyim çok çaresizim bana bir yol gosterirmisiniz
Guney . 15.09.2016
CEVAP YAZ
Antalyadayim, 24, erkek, kafama gore bir arkadas ariyorum, cok yanlizim, varlik icinde yokluk, hayata tekrar baglanip paylasmak icin.
Zuma . 02.01.2016
CEVAP YAZ
sadece mikroskop altında görülebilecek sorunlar dev aynasında görülebilir belkıde boy aynasına ihtiyaç vardır kimbilir..
Terliksi Hayvan . 23.05.2018
CEVAP YAZ
Birine laf soksam sana olan bağlılıgımı anlarmısın ey gardas Yada bagımlılıgımı desem malum bır ayak çukurda .. lol
Pörsü . 25.07.2019 17:56:26
CEVAP YAZ
Bu belirtilerin hepsi var ama bilmiyorum desteğe ihtiyacımın olduğunu sanmıyorum kimseyede zararım olmuyo -__
Dddd . 07.02.2016
CEVAP YAZ
Bildiğin amme hizmeti yapıyoruz her türlü ihtiyara ekşın yaratıp itina ile yaşama sevinci takviyesi yapılır.
Dalga Dalga . 12.03.2018
CEVAP YAZ
Çok eğleniyorum be ) Çok matrak adams ailesi gibi dışım limon satar için RiO karnavalı.. Yoksa sirkemiydi ?
Bana Da Eğlence Lazımdı . 10.03.2018
CEVAP YAZ
Bir anne atasözü derki; Tükürdüğün yüze bakılmaz, baktığın yüze tükürülmez.. ( Anneciki olanlar bilemez)
Funtastic . 14.03.2018
CEVAP YAZ
Benim hastalığım bu fakat bn tedavi görmüyorum abartıyorsunuz önemsiz seyler bence bu kadar abartmayın
Tanrıça . 25.09.2017
CEVAP YAZ
Hasta yakınlarına hasta değilmiş gibi davranın.. Aslansın kaplansın gibi söylemlerle sırtını oğşayın...
Aynen . 07.05.2019 15:13:03
CEVAP YAZ
Bu aylık iğneyi kızıma yaptırdım ,düzelmek şöyle dursun, adeta çıldırdı. Resmen hastalığını ilerletti.
Nilay . 29.07.2015
CEVAP YAZ
Hayko paranoya şarkısında çok iyi anlatmıştır. Sebebini ona baktıkça anlarsınız.. Kolay değil -S
İpimle Kuşağım . 14.03.2018
CEVAP YAZ
Her şeye bir cevapları olurmuş anlamsızlığına bakmadan, iç dunyalarındaki hezeyanı örtmek amaçlı
Zeki Mürende Bizi Görecek Mi . 02.02.2018
CEVAP YAZ
Genclere dogru yolu gosteren buyuklerdır. Klavuzu karga olanın burnu pislikten cıkmazmıs. Yazık
Has Hole . 20.05.2018
CEVAP YAZ
Adnan Oktarda bu hastalık varmış kendini bir ilah bir peygamber olarak görüyormuş. Salak
Tunahan Özt . 12.07.2018
CEVAP YAZ
Ben de kendi kendime konuşuyorum bazen ama bilinçli yapıyorum bunu, acaba hasta miyim ki
Minik . 10.03.2018
CEVAP YAZ
Bu belirtilerin hepsi bende var tamda beni anlatiyor ama tedavi görmek istemiyorum. ..
Sanane . 03.09.2017
CEVAP YAZ
Adamlar altta yazmış felsefe tartışmasına girmek gersizdir diye okumadınız sanırım ..
Same Looser . 28.04.2019 09:44:21
CEVAP YAZ
Bizim mahallede var babasını öldürdü 1995 senesinde hastanede yattı çıktı hala hasta
Dento . 03.10.2017
CEVAP YAZ
Gaz ile çalışanları etrafına toplayan reis hastalığı..ver gazı coştur sal çayıra :-D
Büzütlerin Efendisi . 25.03.2018
CEVAP YAZ
Varsa var napalım öğünüm tahinim sizden mi geliyor. fazla yüklenmeyin inme inecek
Didi & Şaba . 12.11.2017
CEVAP YAZ
Bariz ben burdayım die bağıyorlar yürüyüşü duruşu bakışları ayık olun arkadaslar
Huniland . 27.05.2018
CEVAP YAZ
Üzerine yaşlı ve çocuklar için sakıncalıdır yazılmalı İdrak sorunu yaşıyorlar
Forumlu Fransız Danteli . 19.05.2018
CEVAP YAZ
İnançsızlığın sonunda insanı nasıl maymun ettiğinin kısa filmini izliyoruz..
Nisanur . 12.03.2018
CEVAP YAZ
Bu hastaların çoğunlukla asperger sendromlu otistik erkek çocukları olur.
Yayık Han . 24.11.2017
CEVAP YAZ
Çozumun parcası degılsen sorunun parcasındır bu lafı oldum olası severım.
Kuzu . 26.08.2019 09:26:31
CEVAP YAZ
Onun bunun parasıyla hava atma hastalığı ) imza ücretli ssk lı ))
Aklım Ermiii . 27.06.2018
CEVAP YAZ
ben deli() oldugunu bilmeyen bir deliyim.Deli() olmak bunu gerektirir...
Amorf Abla . 01.03.2018
CEVAP YAZ
Atıp tutmayın madem çok merak ediyorsunuz gelin beraber inceleyelim :-D
Acne Tarikatı . 29.04.2019 07:48:12
CEVAP YAZ
Hayatımda ilk kez halk tv izlıyorum :)) bu kafalardan bende istiyorum
Has Süzme . 25.08.2019 21:18:28
CEVAP YAZ
Beni arzulayan kadınlar. Sen bize bi gün yalnız gelsene oynarız ...
Bende Çok İsterim . 28.03.2018
CEVAP YAZ
Teomandan ruhidir benim adım adlı parça tüm sevdiklerime gelsin
Double Check . 24.05.2019 18:08:03
CEVAP YAZ
Her harereketinle bana haklılığımı bir kez daha gösteriyosun))
Dirennn Nineee . 26.05.2019 10:37:41
CEVAP YAZ
Vakit kaybetmeden dohtura koşun çemberiniz daralıyor...
Meczup Bacılar . 13.11.2017
CEVAP YAZ
sağol bana bu dünyada yalnız olmadığımı belli ettiğin için
Osman . 01.01.2015
CEVAP YAZ
Bu ne be burası ağlama duvarına dönmüş , çok ağlamayın gı
Feeding Frenzi . 26.03.2018
CEVAP YAZ
Elmalarla armutları karıştıranların beyin yakma sebebidir.
Level Of Math 1 . 20.03.2018
CEVAP YAZ
Oğlum akıllı kendi bulur malı, oğlum deli neyler malı..
Oğlan Doğurmuş Ama . 23.07.2019 15:40:05
CEVAP YAZ
Nasıl eziklersiniz ya kendini ispat çabası yazık la
Looser . 14.11.2017
CEVAP YAZ
Bu ne lo zaten hard disc yanik yazilanlar tam uyuyor
Zifo . 31.01.2018
CEVAP YAZ
Sizin zerre zevk almadıgınız olaylarda orgazm yaşar
Huni . 20.03.2018
CEVAP YAZ
Bilinçli yapıyorlarmış iyi en azından bilinç var..
Kırkızı Montlu Panayır Maymunu . 12.03.2018
CEVAP YAZ
Kendilerını terlık atarak savundukları söylenir:))
Ay Gözümden Yaş Geldi . 23.05.2018
CEVAP YAZ
Ha geyret oluyo :- D Olacan sen inanıyom :-D
Direnn Bıdık . 08.05.2018
CEVAP YAZ
Deli, deli olduğunu bilse deli mi olur akıllım ))
Akıllı Bıdık . 01.03.2018
CEVAP YAZ
İlk sevgilim beni terkettikten sonra öğrenmiştim
Misslina . 31.03.2018
CEVAP YAZ
Sen aklının ermediği konulara kafa yorma bacım )
Param Olsa Bende Alsam . 27.06.2018
CEVAP YAZ
Malın iyisi kendini ispata uğraşır mı azizim..
Dadedo . 16.11.2017
CEVAP YAZ
Asıl sorun zevk alıp tatmin olunan konulardır.
Boş Beleş . 20.03.2018
CEVAP YAZ
Gerçek yalancı yalanları ortaya çıkmayandır.
Hellal Koççum (Saftorik Bebe ) . 08.05.2018
CEVAP YAZ
en son ben yazdim konu kapanmistir nokta .
Mişel Fayfir . 01.03.2018
CEVAP YAZ
şu tedaviyi birde adnan oktara yapsanız..
Haydar . 25.10.2015
CEVAP YAZ
Herşeyin tamda bi pıtırın kusur kaldı :-D
Vasati Bile İyi Kalır . 23.05.2018
CEVAP YAZ
Nohuttan çocuk yaparsan bu kadar olur )
Son Şizofren Bükücü . 12.11.2017
CEVAP YAZ
BEN DELİ OLDUĞUNU BİLEN BİR DELİYİM...
Salvador Dali . 27.02.2018
CEVAP YAZ
Yediği kaba pislememeyi öğrenmiş helal
Finfino . 09.05.2018
CEVAP YAZ
Çok yararlı bır yazı teşekkür ederiz
Azra . 17.05.2018
CEVAP YAZ
imam gaz çıkarırsa cemaat .ıçarmış..
İmam Gazali . 25.03.2018
CEVAP YAZ
HOCAMsizde çok umutsuz konuşuyorsunz
Nafi . 02.09.2016
CEVAP YAZ
Büyük resmi okuyamama hastalığı
Küçük Resim . 20.03.2018
CEVAP YAZ
Uyanmak başarmanın yarısıdır.
Rıza . 19.03.2018
CEVAP YAZ
Ne olmuş yani sizofreniysek
Biz Ozeliz . 15.07.2018
CEVAP YAZ
Baya zorlama olmuş
The Adams . 13.07.2018
CEVAP YAZ
Panik Atak Türleri
Panik Atak Türleri
1. Beklenmedik Ataklar: Nedensiz, birden ortaya çıkan nöbetler. Panik bozuklukta bu tür ataklar vardır.2. Duruma bağlı olanlar: Korkulan bir kedi, köpek veya başka bir nesneyle ya da bir durum karşısında ortaya çıkar.3. Durumsal yatkınlık gösterilen ...
Paranoya Tedavi Yöntemleri
Paranoya Tedavi Yöntemleri
Paranoya psikolojik bir rahatsızlık ile toplum içinde aşırı evhamlı kişiler içinde kullanılan, anlamı eski Yunancada delirmek olan hastalık ve nitelemedir. Paranoya rahatsızlığı temelinde aşırı evham, endişe ve kuruntular barındırır. Halk arasında is...
Şizofreni Tanısı
Şizofreni Tanısı
• Şizofrenide görülen belirtiler başka psikiyatrik hastalıklarda da görülebilir.• Hiçbir belirti tek başına tanı koydurucu değildir. Tanı psikiyatri uzmanı tarafından hastanın ruhsal muayenesi, hasta yakınları ile görüşme ve çoğu zaman hastanın klini...
Majör Depresyon
Majör Depresyon
Majör depresyon, özellikle gençlerde çok sık karşılaşılan psikolojik bir durumdur. Ortaya çıkması durumunda çok ciddi sonuçlara neden olabilecek bir rahatsızlık olan majör depresyon, çokça görülen bir durumdur. Majör depresyon, erkenden müdahale edil...
Stres Ne Gibi Sorunlara Neden Olur ?
Stres Ne Gibi Sorunlara Neden Olur ?
Stres anında fazla enerji tüketildiğinden birey kendini güçsüz, yorgun ve endişe içinde hisseder. Daha sonraları kişi uyku problemi çekmeye başlar. Sinirli ve çabuk heyecanlanan biri olur. Konsantrasyon kaybı yaşar ve dikkatini toplayamaz. Daha önce ...
Ani Sinirlenme
Ani Sinirlenme
Ani sinirlenme, insanları ani bir şekilde etkileyen, sebepsiz yere oluşan bir durumdur. Kan beynime sıçradı gibi sözlerle ifade edilen sinirlenme halinde vücutta fazla miktarda adrenalin salgılanır. Bu kişinin stres halini anlatır. Vücutta çok kısa b...
Şizofreni
Şizofreni
Şizofreni, beyinde bulunan maddelerin iletiminde yaşanan bozukluk ve bu bozukluk nedeni ile bazı farklılıkların oluşması ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastalıkta aktif ve pasif olmak üzere dönemler yaşanır. Şizofreni hastalığı tedavisi mümkün bir...
Panik Atak
Panik Atak
Panik atak genel olarak bazı psikiyatrik bozukluklarla birlikte görülen, bunun yanı sıra yine bazı fiziksel rahatsızlıklarla birlikte de görülebilen bir tür endişe nöbetidir. Günümüzde yoğun olarak yaşanabilen panik atak aslında genel anlamda günlük ...
Panik Bozukluk Nedenleri
Panik Bozukluk Nedenleri
Panik bozukluk, tekrarlayan ve beklenmedik panik atakları ile karakterize edilen bir anksiyete bozukluğudur. Panik atakları, aniden ortaya çıkan şiddetli bir kaygı ve korku hissi ile belirgindir. Panik bozukluğu olan kişiler, bu atakların bir daha ya...
Bipolar Bozukluk
Bipolar Bozukluk
Bipolar bozukluk, manik depresyon ve duygu durum bozukluğu olarak da bilinen, kişinin depresyon dönemlerinde aşırı, abartılı, uçlarda düşüncelere kapılması ve bu yönde tavırlar sergilemesi durumudur. 20'li yaşlarda rastlanma olasılığı daha yüksektir....
Madde Bağımlılığı
Madde Bağımlılığı
Madde bağımlılığı, genelde ergenlik dönemine giren çocuklarda başlar. Özellikle ailevi sorunlar genç yaştaki çocukların madde bağımlılığına başlamalarının birinci nedenidir. Ergenlik dönemi çocuğun ekonomik bağımsızlığını kazandığı yaşlara kadar süre...
Panik Atak Tedavisi
Panik Atak Tedavisi
Panik atak ya da panik bozukluk, tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Günümüzde, etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış iki çeşit panik atak tedavisi yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler ilaç tedavisi ve bilişsel-davranışçı tedavi yöntemidir.İ...

 

Panik Atak Türleri
Paranoya Tedavi Yöntemleri
Şizofreni Tanısı
Majör Depresyon
Stres Ne Gibi Sorunlara Neden Olur ?
Ani Sinirlenme
Şizofreni
Panik Atak
Panik Bozukluk Nedenleri
Bipolar Bozukluk
Madde Bağımlılığı
Panik Atak Tedavisi
Şizofreni Tedavisi
Obsesif
Sinir Ucu İltihabı
Mazoşist
Cinsel İsteksizlik
Bipolar
Aşırı Sinirlilik
Ket Vurma
Anksiyete Bozukluğu Nedir
Kendine Zarar Verme
Aşırı Heyecan
Delilik
Kendi Kendine Konuşma
Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
Duygular
Sinir Sıkışması Belirtileri
Sinir Krizi
Halüsinasyon
Popüler İçerik
Şizofreni Tedavisi
Şizofreni Tedavisi
Şizofreni tedavisi yapılsa da, birçok hastanın tamamen düzelemediği görülür. Şizofreni hastaların hayat şartlarını zorlaştıran, iletişimi zora sokan b...
Obsesif
Obsesif
Obsesif, günlük yaşamda ortaya çıkan endişe, evham ve takıntılarla ortaya çıkan, bunları çözümlemeden rahat edemeyen obsesif kompulsif bozukluğu bulun...
Sinir Ucu İltihabı
Sinir Ucu İltihabı
Sinir ucu iltihabı, sinir hücrelerindeki hasarı anlatan bir terimdir. Tıpta nöropati olarak adlandırılan durum, ellerden daha fazla ayakları ve bacakl...
Mazoşist
Mazoşist
Mazoşist; Mazoşizm, 19. yüzyılda yaşamış Avusturyalı bir Ro­mancı olan Leopold von Sacher Masoch'un bir Ro­man' ın da anlattığı cinsel uygulamalara da...
Cinsel İsteksizlik
Cinsel İsteksizlik
Cinsel isteksizlik, cinsel istek ve arzuların azalması, yeteri kadar cinsel uyarının olmasına rağmen, cinsel ilişkide bulunma ve fantezi isteğinin b...
Bipolar
Bipolar
Bipolar, Plansız düşünceler içeren ve irsi bir kişilik bozukluğudur. Kişi duygu değişimleri, klinik ya da majör depresyon yaşayabilir. Ruhen yaşanan...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Panik Atak Türleri
Paranoya Tedavi Yöntemleri
Şizofreni Tanısı
Majör Depresyon
Stres Ne Gibi Sorunlara Neden Olur ?
Forumdaki Psikolog Arkadaşlar Yardım Edebilir Mi? Uzun Süredir Boğuştuğum Sorunun Çözümü Nedir?
Deli Diyebilirsiniz Ama..
Takintiliyim Aşığım
Babam Annemi Aldatıyor
4 Senedir Evden Cikmadim
Hakkımızda  
Tıbbi Sorumluluk Reddi  
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Forumdaki Psikolog Arkadaşlar Yardım Edebilir Mi? Uzun Süredir Boğuştuğum Sorunun Çözümü Nedir?
Deli Diyebilirsiniz Ama..
Takintiliyim Aşığım
Babam Annemi Aldatıyor
4 Senedir Evden Cikmadim
Yardım Sayfaları
Hakkımızda  
Tıbbi Sorumluluk Reddi  
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Şubat - 2024