Paranoid Şizofreni

Paranoid Şizofreni

Paranoid şizofreni, toplumda yaygın olarak görülen şizofreni türüdür. Bu hastaların dengeli görünen kişiliklerinin altında yatan sorunlarının anlaşılması oldukça güçtür. Dışarıya belirti vermeden tüm sorunlarını içlerinde yaşarlar. Bu kişiler incelendiklerinde yanılgılara sahip, paranoya sahibi, çoğunlukla halüsinasyon gören bireyler oldukları tespit edilmiştir.

Görülen halüsinasyonlar görüntülü ya da sesli olabilir. Rahatsızlık kişilerde uzun süreli devam edebileceği gibi, aralıklarla yaşanabilir.

Paranoid şizofreni hastalarında görülen belirtiler nelerdir?

 • Kişilerde takip edildiğine dair düşünceler olması.
 • Bu dünyaya özel olarak gönderildiğine, özel bir görevinin olduğuna, kendisinin doğa üstü olduğuna dair inancın olması.
 • Kıskançlık duygusunun belirgin olması.
 • Kişilerin tehdit edici ya da emir verici sesler duyması.
 • Gerçekte olmayan kokuların ve tatların hissedilmesi.
 • Bir inanca saplantı derecesinde bağlanma ve düşünsel bozuklukların yaşanması.
 • Gerçekte olmayan sanrılı düşünceleri, inançları başka kişilere söyleyerek, lider olma arzusu içinde olmak.
 • Görüşlerine ve kendisine karşı çıkan kişilere karşı öfke duymak, saldırgan hareketlerde bulunmak.
 • Kişilik bölünmeleri yaşamak, kendi kendine konuşmak.

Paranoid şizofreni hastalarının durumunu olumsuz olarak etkileyen durumlar nelerdir?

 • Kişilerin olgunlaşmamış, duygu ve düşünce yapısının gelişmemiş olması.
 • Aile içinde iletişim kopukluğu olması ve ilişkilerin bozulması.
 • Kalıtımsal olarak hastalığa yatkın olmak.
 • Kişinin aşırı derecede içe dönük mizaca sahip olması.
 • Rahatsızlığın sinsi ve yavaş ilerlemesi.
 • Hastalığın teşhisinin geç fark edilmesi, bu sebeple tedavinin gecikmesi.

Paranoid şizofreni teşhisi nasıl yapılır?

Rahatsızlık aralıklarla ya da uzun sürelerle görüldüğünden, hastaların tedavilerinin ihmal edilmemesi gerekir. Tedavi edilmediğinde hastalar psikoza girerek, yaşamla bağlarını koparabilirler. Rahatsızlık kişilerde iki farklı şekilde yaşanabilir. İlk durumda kişinin kendi içine kapanmasıyla, depresif bir ruh halini yaşanır. Bu kişilerin tipik depresyon haliyle karıştırılmaması için, teşhisin doğru konulası gerekir. Rahatsızlığın gelip giden özelliği ile gereksiz yere manik depresif teşhisi ile karıştırılma ihtimali bulunmaktadır. Bunun yanında yanılgılar, halüsinasyonlar ve diğer belirtilerin olması teşhisi kolaylaştıracaktır. İkinci grup hastalarda, kendini üstün görme, lider olma, kendini öne çıkarma, özel görevi olduğuna inanma davranışları vardır. Bunlar sürekli hayal dünyasında yaşamakta, etrafına özel olduklarını kabul ettirme, kendini ispatlamaya çalışmaktadır. Bu kişilerde yüksek ego durumu görülebilir. Hastaların belirgin semptomları incelenerek, paranoid şizofreni teşhisi koymak mümkündür.

Paranoid şizofreni tedavisi nasıl yapılır?

Rahatsızlık her hastada farklı etkilerle yaşandığından, oldukça tehlikeli olabilecek bir durum söz konusudur. Rahatsızlık ömür boyu tedavi altına alınmalıdır. Hastalar çoğunlukla akıl hastanelerinde tedavi edilmektedir. Uygulanacak tedavi içinde ilaç kullanımı ve psikoterapi uygulaması vardır. Uzun dönem sürecek tedavi süresince, hastaların, ailelerin ve doktorun sabırlı olması önemlidir. Hastalar son dönemler kullanılan psikotrop ilaçlar, tedavide olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olmuştur. Gereksinim duyulduğunda elektroşok tedavisi de uygulanmaktadır. Tedavide amaçlanan hastaların yeniden topluma kazandırılmasıdır.

Paranoid Şizofreni Yorumları

şifre Kırmızı sayıyı girin

103 Yorum Yapılmış "Paranoid Şizofreni"
Otizm Ve Şizofreni Birbirinin Karşıtıdır: Otizm Mentalizmin (Diğer Bir Deyişle İnsanî/sosyal/iletişim Becerileri) Eksiklikleri İle Karakterize Edilirken Şizofreni, Aşırı Zihinselleştirmeden Kaynaklanan; İzlenme, Anlamlar Çıkarma, İşkence Öznesi Olduğuna İnanma (Herkesin Kendisine Garezinin Olduğuna İnanma ) Sanrıları Gibi Semptomlarla Özetlenen Hiper-mentalizmi Ortaya Koymaktadır. Karşıt Model, İçe Kapanıklık, Çekingen Olma, Ya Da Yetersiz İnsani İlişkilere Duyarlılığın Her İkisinin De Görsel Veya İşitsel Eksikliklere Sebep Olacağı Gibi, Hem Otizmin Hipo-mentalizminin Hem De Şizofreninin Hiper-mentalizminin Zihinsel Zorluklara Yol Açacağını İleri Sürmektedir. Bununla Birlikte, Zorluklar Birbirinden Farklıdır. Şizofreni İnsan Beynini Okumaya Çalışmaya Kafayı Yormakta İken Otizm İnsanın Niyetini Amacını Çözecek Zihinsel Yetilere Doğuştan Sahip Değildir. Yani Şizofeni Hiper Mentalizm İken Otizm Hipo Mentalizmdir. Birbirlerini Doğururlar. Upper Ebeveyn Kendini Sıfırlamış Ve Genlerini Aktarmıştır.
Gerçekler Acıdır.. . 2018-08-11 / 4,5
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ne Olmuş Yani Sizofreniysek
Biz Ozeliz . 2018-07-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Baya Zorlama Olmuş
The Adams . 2018-07-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Adnan Oktarda Bu Hastalık Varmış Kendini Bir İlah Bir Peygamber Olarak Görüyormuş. Salak
Tunahan Özt . 2018-07-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Özellikle Doğuda Doğmuş Ruhen Ve Bedenen Çocuk İstismarına Maruz Kalmış Çocukların Hayat Boyu Yaşadığı İzleri Kim Silecek Yetişkin Olduklarında Annesiz Buyumus Cocuğun Egıtım Hayatı Boyunca Alay Edılmesının Açtıgı Yaraları Kim Kapatacak . İntikamını Tum Kadınlardan Nefret Ederek Alacak. Vurmadan Önce Düşün.
Yeterki Düşün . 2018-07-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Sen Aklının Ermediği Konulara Kafa Yorma Bacım )
Param Olsa Bende Alsam . 2018-06-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Onun Bunun Parasıyla Hava Atma Hastalığı ) imza Ücretli Ssk Lı ))
Aklım Ermiii . 2018-06-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Yazılanları Okuyup Ona Göre Rollere Girmeye Başladı.. Asosyal Olurlar Dedik Şen Kahkahalar İletişim Çabaları :))) Ama Prosesteki Hatayı Duzeltemıyo Kaçak Göçek İçi İçini Yiyior..
Mesih The Empire . 2018-06-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Burayı Okuyup Ona Göre Rollere Giriyorlar) Asosyal Olurlar Dedik Şen Kahkahalar İletişim Çabaları Ay Bayılajamm :))) Ama Prosesteki Hata Düzelmio Abuk Benzetmeler Bi Tek Kendi Tatmın Oluo Bıde Havariler )))
Mesih The Empire . 2018-06-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Kimse Beni Kandıramaz Anam Hariç...gülmeyin Arkadaslar Şizofrenının Kolay Kandırılan Tabiri Caizse Saf Kalpli İnsanları Etkileme Gücü Vardır. Bununla İlgili Bi Sürü Haber Cıktı Gazıantepte Bir Şizofren Anne Ve Cocukları Vardı Annesının Ölümünün Ardından İntihar Etmişti Toplu Halde. Kadın Kurduğu Hayal Dünyasında Büyütmüş Cocukları.yalanlarını Çok İyi Gizlerler. Boş Adam Hastalığı..
Roman Havası . 2018-06-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Bariz Ben Burdayım Die Bağıyorlar Yürüyüşü Duruşu Bakışları Ayık Olun Arkadaslar
Huniland . 2018-05-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Allah Kahretsın Ya Ben Niye Her Zaman Haklıyım ? İlkoluda Süreklı Sidik Yarıştırırdık Birbirimizle Orda Kaldık Bi Adım Gidemıypruz. İtiraf Edemıyorum Benım Sorunum Kendımle.
Romen Diojen . 2018-05-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Aslında Dusunuce Hersey Verecek Cevabım Var Fakan Spontan Sohbette Sorun Yasıyorum. Zaten Sızofrenı Ve Otızmın Asıl Sorunu Bu Degıl Mı? Bana Dusunmek Icın Bıraz Sure Ver Abı Ya :-d
Mervegül . 2018-05-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Kendilerını Terlık Atarak Savundukları Söylenir:))
Ay Gözümden Yaş Geldi . 2018-05-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Sadece Mikroskop Altında Görülebilecek Sorunlar Dev Aynasında Görülebilir Belkıde Boy Aynasına İhtiyaç Vardır Kimbilir..
Terliksi Hayvan . 2018-05-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Herşeyin Tamda Bi Pıtırın Kusur Kaldı :-d
Vasati Bile İyi Kalır . 2018-05-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Bir Delinin Bir Sarhoşa Akıl Vermeye Calıstıgı , İki Tarafında Biribirini Dinlediği Ve Nedense Bunu Yapmaya İnatla Devam Ettiklerine Bir Türlü Anlam Veremedıklerı Durumların Yorumu... Not: Ben Deli Değilim, Not Ben Piyon Değilim
Milller . 2018-05-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Genclere Dogru Yolu Gosteren Buyuklerdır. Klavuzu Karga Olanın Burnu Pislikten Cıkmazmıs. Yazık
Has Hole . 2018-05-20 / 4,5
CEVAP YAZ
İnsanlarda Pek Cok Zeka Turu Vardır Sosyal Zeka Duygusal Zeka Akademık Zeka Vs. Bu Hasta Grubunda Sosyal Zeka Yoktur Beynin O Bolgesı Dogustan Bozuk Ce Calısmamaktadır. Ne Kadar Anlatırsanız Anlatın Anlamayacaklardır Bu Aynı Excel Yuklu Olmayan Bılgısayarda Excel Dosyası Açmaya Calısmak Gıbıdır.
Mezarlıktakı Scarlı Hayalet . 2018-05-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Akıllı Telefonlar Cıktı Ne İyi Oldu Napacagımızı Bılemıyoduk Şimdi Kelıme Anlamlarına Bakıyoz Vakıt Gecıyo Anasız Buyuduk Yol Gosteren Olmadı Allah Afetsın
Sıdıkanın Gelini . 2018-05-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Üzerine Yaşlı Ve Çocuklar İçin Sakıncalıdır Yazılmalı İdrak Sorunu Yaşıyorlar
Forumlu Fransız Danteli . 2018-05-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Yararlı Bır Yazı Teşekkür Ederiz
Azra . 2018-05-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Yediği Kaba Pislememeyi Öğrenmiş Helal
Finfino . 2018-05-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Ha Geyret Oluyo :- D olacan Sen İnanıyom :-d
Direnn Bıdık . 2018-05-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Gerçek Yalancı Yalanları Ortaya Çıkmayandır.
Hellal Koççum (Saftorik Bebe ) . 2018-05-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Hastalar Kendı Durumlarının Farkında Olmadıkları İçin Yakınları Doktora Zorla Götürürmüş. Yakınlarının Durumuda Allahlık :)) Biri Tüm Dataları Verse Bari De Uyansalar :))
Eziş Büzüş . 2018-05-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Kendi Eziklik Ve Aşşağılık Komplekslerini Yumuşak Karınlarını Yansıtma Yaparak Örtmeye Çalışırlar. Drama Queen Die Boşuna Demedık ))))
Edi İle Büdü . 2018-05-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Neler Yaşadığını Bilmezsiniz Heleki Toplumumuzda Kadın Olmak Doğuda Zordur. Doğduğu Andan İtibaren Çoçukluk Gençlik Evlilik Anne Olmak Hayatının Hiç Bir Anında Kendisini İfa Etmesine Babası Halası Amcası Kocası İzin Vermıyorsa Bu Kadın Napsın? Düşüncelerini Paylaşamıyorsa Nasıl Kendini İfade Etsin. Paranoid Şizoreni Olup Oturuyor Aşşa ... Vurmadan Önce Düşün Yazık.. Nilin Dediği Gibi Madonna Olacakmış Gülmeyin Belki Acısı Var..
Kadının Adı Yok . 2018-04-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Maske İşine Gelince üzgün Bir İnsanın Yanında Üzüntüsüne Üzülmeseniz Bile Geçip Karşısına Gülermi Bir İnsan. İnsan Olan Üzülmese Bile Sanki Üzüldüğüne Seviniyorsa Buna Ne Denir? Veya Çok Mutlu Olan Bir Şeye Sevinen Bir İnsana Üzüntün Oldugu Halde Sevincini Rezil Edermisin? Bunu Yapabilmek İçin İnsanın Ya Çok Büyük Bir Acısı Olmalı Veya Birine Mutluluğunu Bozacak Kadar Büyük Bir Kastı Olmalı. Bakın Yazıyorum. Abim Evlenirken, Sözlüm Vefat Etmişti. Ve O An Canımı Acıtacak Bir Şey Söylediler Ve Yaptılar Sinirlendim. Bunda Abimin Veya Yengemin Suçu Yok Ama O An Ne Oldugunu Bilip Bilmeden Anlayışla Karşılamak Yerine Acının Üstüne Acı Verecek Şekilde Gelirsen Ne Olur? Bunu Ancak Ya Çok Anlayışsız Veya Düşman Olan Yapar.
Sehtap . 2018-04-24 / 4,5
CEVAP YAZ
İlk Sevgilim Beni Terkettikten Sonra Öğrenmiştim
Misslina . 2018-03-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Kişinin Aşırı Derecede İçe Dönük Mizaca Sahip Olması , rahatsızlığın Sinsi Ve Yavaş İlerlemesi, Hastalığı Gizlemeleri Çok Uzun Süre Devam Edemiyor. Hastalığın Geç Farkedilmesi Kilit Nokta.
Üzgünüm . 2018-03-30 / 4,5
CEVAP YAZ
Beni Arzulayan Kadınlar. Sen Bize Bi Gün Yalnız Gelsene Oynarız ...
Bende Çok İsterim . 2018-03-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Ne Be Burası Ağlama Duvarına Dönmüş , Çok Ağlamayın Gı
Feeding Frenzi . 2018-03-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Hastaların Asperger Sendromlu Erkek Çoçukları Olur Diye Söylemiştik. Biraz Sağınıza Solunuza Bakın Çer Çöp İle Uğraşacağınıza Her Şeyi Biz Mi öğreticez Akıllı Geçinenlere )
Deliden Altın Öğütler . 2018-03-26 / 4,5
CEVAP YAZ
İnsan İlişkilerini Bu Kadar Önemseyip Anlamlar Çıkarmaya Çalışıp, Olasılıklara Bu Kadar Kati İnanıp gününü Kurtarmaya Çalışırken, Hayatı Varoluşu Nedenselliği Sorgulayamamak Durumun Vahimiyetini Ortaya Çıkarıyor. Bu Showun Bir Sahibi Olmalı
Nurten . 2018-03-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Gaz İle Çalışanları Etrafına Toplayan Reis Hastalığı..ver Gazı Coştur Sal Çayıra :-d
Büzütlerin Efendisi . 2018-03-25 / 4,5
CEVAP YAZ
İmam Gaz Çıkarırsa Cemaat .ıçarmış..
İmam Gazali . 2018-03-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Elmalarla Armutları Karıştıranların Beyin Yakma Sebebidir.
Level Of Math 1 . 2018-03-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Büyük Resmi Okuyamama Hastalığı
Küçük Resim . 2018-03-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Sizin Zerre Zevk Almadıgınız Olaylarda Orgazm Yaşar
Huni . 2018-03-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Asıl Sorun Zevk Alıp Tatmin Olunan Konulardır.
Boş Beleş . 2018-03-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Uyanmak Başarmanın Yarısıdır.
Rıza . 2018-03-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Bir Anne Atasözü Derki; Tükürdüğün Yüze Bakılmaz, Baktığın Yüze Tükürülmez.. ( Anneciki Olanlar Bilemez)
Funtastic . 2018-03-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Hastaların Etrafındaki İnsanlar En Tehlikeli Grupta Diyorlar Algıları Bozulduğu İçin Kabullenişte O Denli Zor Oluyormuş. Kendinizi Onların Yerine Koyduğunuzda Anlayabilirsiniz Bunu Farkedip Kabul Etmek Demek Kendilerini Salak Gibi Hissetmelerini Sağlayacağı İçin İnkar Mekanizmaları Geliştiriyorlar Taki Hasta Psikoza Girene Kadar.
Yılandan Çanta . 2018-03-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Hayko Paranoya Şarkısında Çok İyi Anlatmıştır. Sebebini Ona Baktıkça Anlarsınız.. Kolay Değil -s
İpimle Kuşağım . 2018-03-14 / 4,5
CEVAP YAZ
İnançsızlığın Sonunda İnsanı Nasıl Maymun Ettiğinin Kısa Filmini İzliyoruz..
Nisanur . 2018-03-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Bilinçli Yapıyorlarmış İyi En Azından Bilinç Var..
Kırkızı Montlu Panayır Maymunu . 2018-03-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Bildiğin Amme Hizmeti Yapıyoruz Her Türlü İhtiyara Ekşın Yaratıp İtina İle Yaşama Sevinci Takviyesi Yapılır.
Dalga Dalga . 2018-03-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Eğleniyorum Be ) Çok Matrak Adams Ailesi Gibi Dışım Limon Satar İçin Rio Karnavalı.. Yoksa Sirkemiydi ?
Bana Da Eğlence Lazımdı . 2018-03-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Delinin Biri Kuyuya Bir Taş Atmış Arkasından On Akıllı Çıkaramamışın Hayat Bulmuş Halidir. tüm Datalarına Sahip Olmak Gereklidir , Eş Dost Hala Uykuda :((
Yan Sanayi . 2018-03-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben De Kendi Kendime Konuşuyorum Bazen Ama Bilinçli Yapıyorum Bunu, Acaba Hasta Miyim Ki
Minik . 2018-03-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Yuksek İşlevli Otizmde Oldugu Gibi Ben Ve Sen Zamirlerini Karistirirlar. Kisi Kendisiyle İlgili Konustugunde Hasta Kendisiyle İlgili Konusuldugunu Sanir. Bu Melatonin Ve Dimethyltrtptamine Hormonlarinin Senkronize Salgilanamamasindan Kaynaklanir.
Who Are You . 2018-03-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Deli() Oldugunu Bilmeyen Bir Deliyim.deli() Olmak Bunu Gerektirir...
Amorf Abla . 2018-03-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Deli, Deli Olduğunu Bilse Deli Mi Olur Akıllım ))
Akıllı Bıdık . 2018-03-01 / 4,5
CEVAP YAZ
En Son Ben Yazdim Konu Kapanmistir Nokta .
Mişel Fayfir . 2018-03-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Deli Olduğunu Bilen Bir Deliyim...
Salvador Dali . 2018-02-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Bak Sen Beni Tedavi Edebilirmisin Ben İki Kere İntihar Ettim Bir Cok Öldürme Planları Yaptım Yedi Gün Manisada Yattım Ve Bugün. Ölmüş Kaynanamla 3saat Muhabbet Ettim
Şerafettin Delibaş . 2018-02-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Her Şeye Bir Cevapları Olurmuş Anlamsızlığına Bakmadan, İç Dunyalarındaki Hezeyanı Örtmek Amaçlı
Zeki Mürende Bizi Görecek Mi . 2018-02-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Ne Lo Zaten Hard Disc Yanik Yazilanlar Tam Uyuyor
Zifo . 2018-01-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Leyla Ablacım Etrafındaki Herkes Öyleyse Seni Niye Geriyor? Dmt Yi Fazlamı Çektin? Ayşeyle Fatmayla İlgilenceğine İşine Gücüne Baksana Kendini Suçlamalısın Yada İntihar Edebilirsin Yada Yazık Etme Ya Daha Güzel Günlerin Var )))
Duman . 2017-12-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Ee Evde Oturduğun Yerden Hayati Çözmeye Çalışırsan Beyin Yanıyor. Etten Kemikten Neticede. Teoride Dersen Zehir Gibi Pratik Desen Sallanmakta. Overdose Olmuş Çokta Şaapmamak Lazım.
Hayali Karakter Sıdıka . 2017-12-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Iooser,bunu İsteyerek Yapmiyorlar Ki Yani Etrafimdaki Her Kes Senin Gibi Oldugu İcin Boyle Hastalar Articak.kendini Suclu Hiss Et Lutfen Yada İntahar Ede Bilirsin.
Leyla . 2017-12-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Hastaların Çoğunlukla Asperger Sendromlu Otistik Erkek Çocukları Olur.
Yayık Han . 2017-11-24 / 4,5
CEVAP YAZ
Malın İyisi Kendini İspata Uğraşır Mı Azizim..
Dadedo . 2017-11-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Nasıl Eziklersiniz Ya Kendini İspat Çabası Yazık La
Looser . 2017-11-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Uzmanlığımı Yaptığım Hastanede Tanıştığım Bir Hasta Vardı. Yakın Bir Akrabasıyla Sohbete Girme Şansı Yakalamıştım. Hastaları İçin Çok Üzüldüklerini Çoğu Şeyi Geç Farkettiklerinden Bahsetmişlerdi.bu Hasta Kullanabileceğini Düşündüğü İnsanları Türlü Yalanlarına İnandırarak, Aslansın, Kaplansın, Çok Fenasın, Kötüsün, Gününü Göstermelisin Vs. Gibi Çoşturucu Taktiklerle, Hastalıklı Takıntılı Ve Sapık Dünyalarının Oyunlarına Alet Ediyorlarmış. Hasta Psikoza Girdikten Sonra Yıllarca Hastalığı Farkedemeyişlerinin Gerekçesi Olarak Hastanın Sessiz, Çekingen, Etliye Sütlüye Karışmayan, Kırılgan Yapısının Gözlerini Boyadıklarını Ve Çok Üzüldüklerini Söylemişlerdi. Bu Hastalar Potansiyel Tehlike Arz Etmektedirler. Sahip Oldukları Kin Kişilere Zarar Verme Noktasına Kadar Gidebilmektedir.
Open Ur Eyes . 2017-11-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Anlayış Kıtı Olurlar Cümleleri Ötünden Anlamak Gibi Durumları Vardır. Yüzüne Tokat Gibi Vurulacak Gerçeklerinden Kokrktukları İçin Hayal Aleminde Yaşarlar. Mekanı Cennet Olsun
Pabucumun Delisi . 2017-11-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Vakit Kaybetmeden Dohtura Koşun Çemberiniz Daralıyor...
Meczup Bacılar . 2017-11-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Ee Evde Oturduğun Yerden Hayati Çözmeye Çalışırsan Beyin Yanıyor. Etten Kemikten Neticede. Teoride Dersen Zehir Gibi Pratik Desen Sallanmakta. Overdose Olmuş Çokta Şaapmamak Lazım...
Hayali Karakter Sıdıka . 2017-11-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Nohuttan Çocuk Yaparsan Bu Kadar Olur )
Son Şizofren Bükücü . 2017-11-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Varsa Var Napalım Öğünüm Tahinim Sizden Mi Geliyor. Fazla Yüklenmeyin İnme İnecek
Didi & Şaba . 2017-11-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Adnan Oktarın Hastalığıdır. Çoğunlukla Orta Yaş Sonrası Rahatsızlık Ortaya Çıkar. Dünya Algıları tamamen Bozuluyor. Bir Paranoid Şizofreniye Göre Herkes Akıl Hastasıdır.kişi Kendisi İle İlgili kötü Şeyler Düşünüldüğünü, Planlanıldığını, Konuşulduğunu Ve Komplolar Kurulduğunu Düşünüyor. kendileri İlgili Komplolar Kurulduklarına İnandıkları İçin Kendilerini Savunmaya Yönelik Çok ciddi Karşı Komplolar Hazırlarlar. Tehditkar Olduklarını Düşündükleri İnsanlara Karşı Kin besleyip Karşı Atakta Bulunurlar. Fikirlerinde Obsesyon, Megalomani Ve Mistik Hezeyan Vardır. cümleleri Biz İle Başlar. Biz Böyle Yaparız, Biz Böyle Yapmayız. Fikirlerini Dikte Etmek Ve örgütlenmekten Beslenirler. Saçmalıklarını İnanacak İnsanları Paranın Gücü İle Örgütlemeye çalışırlar. İçselleştirilmiş Kompleksleri Ve Yalnızlık Duyguları Vardır. Hayali Düşmanları İle hayal Dünyalarında Savaşırlar. Kıskançlıklarını Bağlı Kontorolu Elinde Tutmak İstediklerinden nabza Göre Şerbet Ve Yalan Hayat Felsefeleridir.
Yağzıkk . 2017-11-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Lisede Bana Karsiliksiz Aşk Besleyen Saplantili Bir Cocuk Vardi 3 Senemi Kabusa Cevirmisti. Heryerden Karsima Cikmalar Mektuplar, Hediyeler Gondermeler Kapimin Onunde İntihara Kalkismalar İstedigini Elde Edemeyince Tehditler Vs. Korku Dolu Yillar Yasamistim,â Derken Bu Yasimda Hayatima Paranoid Sizofren Biri Girene Kadar. Obssesyon Sahibi Olduklari İcin Bu Hastalar Sinsice Taciz Ederlermis. Benzer Seyler Yasadim Sizi Takinti Yapiorlar Ve Surekli Sizi Dusunuyorlar Ve Ustelikte Hem Cinsim. Bu Konuyu Detayli Arastiripâ Ve Uzman Yardimina Basvurdugumda Bu Hasta Grubunun Zaten Escinsel Egilimlerinin Oldugunu Bunu Kendilerine Kabul Ettirmemek Ve Bastirmak İcin Geriye Ket Vurduklarini Ogrendim. Anliyacaginiz Lise Yillarima Geri Döndüm.allah Herkesin Yardimcisi Olsun.
Secret Love . 2017-11-07 / 4,5
CEVAP YAZ
1.derece Yakın Akrabam Bu Hastalıktan Müzdarip. Tanısı Yeni Kondu.herkesin Kendi Arkasından İş Çevirdiğini Düşünürdü Hep Onlara İmalarda Bulunurdu Sürekli Bizede Oyun Gibi Gelirdi Anlamadık yıllarca. İçine Kapanık Biriydi. Her Cümlenin Altında Kendine Ait Gizli Mesajlar Olduğunu Düşünürdü . Kompleksliydi Kendini Hep Eksik Gedik Bulurdu. İnsanlarda Kıskanıcak Bişeyler Hep bulurdu. Evden Çıkmazdı Yalnızlığı Severdi.meğer İçinde Ne Fırtınaları Varmıs Herkeside Oyle Sanırdı. Kendısıyle Uğraşıldığını Düşünüdüğü İçin İnsanlarla Uğraşırmış Kendince Oysaki. Doktorun Bize Soyledıgi 1. Derece Akrabalalar En Tehlikeli Grupta İmiş , Paranoid Şizofreni Hastaları İle Yaşayan İnsanlar Paranoid Kişilik Bozukluğu, Obsesyon, Manik Depresyon Ve Narsiszm Gibi Birçok Hastalığa Sahip Oluyorlarmıs. Benımde Pek Iyı Oldugum Soylenemez. Takıntılar İçin Uzman Yardımı Alıyorum.
Sadrazamın Left Little Finger . 2017-11-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Kıskançlık Kelimesine Kafayı Takmış Durumdayım. Bır Hayatım Yok . Sankı Herkes Benımle Ugrasıyor. Herkes Sankı Bana Gösterıs Yapıyor Nazıre Yapıyor. Neden Bu Kadar Özelım Dıye Dusunuyorum. Guzellıkle Kafayı Kırmıs Durumdayım 65 Yasındayım Ama Ruhum 15-16 Gıbı. Esım Doktor Ama Kımse Benı Anlamıyor. Herkes Sankı Benı Oyalıyor Kandırıyor.
Uyuyan Güzel . 2017-10-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Aralar Aşırı Kıskaçlıklarım Oluyor Gereksiz Yere, Kendi Kendine Konuşuyorum, Ani Sinirlenmlerim Oluyor Eskiden Böyle Değildim. Bazen Çok Hayal Kuruyorum Kendimi Durduramadan, Kendi İçimde Kahramanlarım Var. Paranoid Şizofreni Olamam Ben Ama Bilemiyorum Öyle Miyim Bu Sorunun Cevabini Bilmiyorum Kimseye De Bir Şey Soramıyorum Korkuyorum.
Artemis . 2017-10-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Bizim Mahallede Var Babasını Öldürdü 1995 Senesinde Hastanede Yattı Çıktı Hala Hasta
Dento . 2017-10-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben De Uzun Zamandan Beri Bu Şizofreni Çeşidi İçin Antipsikotik Ve Antidepresan Kullanıyorum.çok Zor Süreçlerden Geçtim,hatta İntihar Teşebbüsüm Bile Oldu Diyebilirim.şu Bi Gerçek Ki Tıp Asla Sizi Kalıcı Tedavi Etmez Sadece Semptomların Hafiflemesine Yardımcı Olur.hatta Hastalığın Devam Etmesini İster.o Yüzden Hasta Olduktan Sonra Değil Hasta Olmadan Önce Gerekli Önlemlerin Alınması Gerekir
Gizemli Gölge . 2017-09-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Hastalığım Bu Fakat Bn Tedavi Görmüyorum Abartıyorsunuz Önemsiz Seyler Bence Bu Kadar Abartmayın
Tanrıça . 2017-09-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Ve Bu Kişişer Doğada Canlı Olsun Vansız Olsun Her Şeye Zarar Vermeye Çalışırlar Ama Öfkelerine Asla Hiç Kinsenin Baş Gelemeyeceğide Ayrı Bir Konu
Dr Öktem . 2017-09-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Belirtilerin Hepsi Bende Var Tamda Beni Anlatiyor Ama Tedavi Görmek İstemiyorum. ..
Sanane . 2017-09-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Sizin Yonlerdirmelerinizle Eşimde Paronaya Olduğunu Duşunuyorum Nasıl Bir Yol İzlemeliyim Çok Çaresizim Bana Bir Yol Gosterirmisiniz
Guney . 2016-09-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaşlar, Ben 32 Yaşındayım. Çocukken Ailevi Sıkıntılar, Hisler Yaşıyordum. Yine Çocukken Çok Küçükken İlker Diye Hayali Bir Arkadaşım Vardı Ve Onunla İstişare Yapıyordum Yaşadıklarımla İlgili. Lise Son Sınıfta Staj Yeri Bulamadım, Sınıfım Değiştirildi Ve Bu Dönemde Çok İçime Kapandım, Alışamadım. 19 Yaşına Kadar Bir İşe Giremedim. Madde Ve Alkol Kullanmaya Başladım. Sonrasında Kendi Özelliklerimi Şizofreniye Uydurdum Ve Paranoyak Oldum. Askere Gittim Çok Zor Geçti, Burada Psikolojik Tedavi Yardım Almaya Başladım. Hala Daha Alıyorum. Bu 13 Yıllık Zaman Zarfında Hastayım, Hastayım Diye Diye Kendi Benliğimi Kaybettim, Çevremi Kaybettim. Bence Hiçbir Şeyi Kendinize Yakıştırmayın. Herşey Beyinde(kafada) Biter, Başlar, Bunu Unutmayın. Hayata Dini İnancım Gereği Bir Amaç İçin Geldiğimizi Düşünüyorum. O Amaç Allaha Kulluk Etmek. Bunu Da Dikkate Alın. Şer Gibi Görünen Şeylerde Sizin İçin Hayır Gibi Görünen Şeylerde Şer Olabilir. Bunu Düşünün.
Saffet . 2016-09-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Hocamsizde Çok Umutsuz Konuşuyorsunz
Nafi . 2016-09-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Bendeburdakının Çogu Var Bazen Nıye Insanlara Baglı Yaşıyosun Soguk Ol Buz Gbı Ol Gbı Içımden Duşunceler Geçıyo Ses Mı Duşunce Mı Bılmıyorum Su Aralar Insanları Kendımden Fena Uzaklaştırıyorum Ztn 2 Senedır Kendıme Ellerımı Çızme Gıbı Alışkanlıgım Var Sınırlenınce Yapıyorum Bayagı Kendı Kendıme Konuşuyorum Yolda Bı Olay Oluyo Anlatcak Kımsem Olmuyo Anlatıyom Fln Sızce Var Mı Bende De
Suskun . 2016-06-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Paranoid Şizofreniydim . Dünya Benim Etrafımda Dönüyor İnsanlar Düşüncelerimi Okuyabiliyor Gibi Geliyodu Çok Zor Zamanlar Geçirdim Ama Şuan Düzeldim İlaçta Kullanmadım. Umudunuzu Kesmeyin. Hiçbir Hastalık Sonsuza Kadar Sürmez.
Şener . 2016-05-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Kaç Yildir Bende Olan Birsey Bu Beynimin İcinde Bir Ses Var Surekli Bana Ne Yapmam Gerektigini Soyluyor Mesela Adim Atacaksam O Ayaginla Degil Sag Ayagila At Diyor Eger Onun Dedigini Yapmadigimda Vucudumda Cok Degisik Seyler Hissediyorum Yapiyorum Surekli/boyle O Ses Beni Yonlendiriyo Her Zaman Boyle Bu Ve Kendimi Uzecek Seyler Dusunup Surekli Agliyorum Bir Yakinimin Öldugun Dusunup Agliyorum Dusunmsk İstemiyorum Ama Dusunuyorum Lutfen Yardim Edin U Ses Kucuklugumden Beri Kafamin İcinde Bana Emir Veriyor Biktim Artik Nolur Yardim Edin Bilgi Verin Ne Olabilir
İsimsiz . 2016-04-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Birinci Hal Durumunu Galiba Bire Bir Yaşıyorum Daha 15 Yaşındayım Liseye Başladım Türkiyede Tanınan Başarılı Bir Lisede Okuyorum Ancak Psikolojik Sorunlarım Olduğunu Düşünüyorum Ciddiyetini Kestiremiyorum Halisülasyonlar Oluyor Nadr Oluyor Ancak Gerçek Olup Olmadığını Anlayamıyorum Aşırı Derecede Etkileniyorum Saatlerce Ağladığım Oluyor Nefes Sesleri Gibi Sesler Duyuyorum Takip Edildiğime Dair Düşünce Daima Var Ayrıca Garip Bir Takıntım Var Gün İçnide Başımdan Geçenleri Kendi Kendime Başkasına Anlatırmışcasına Konuşuyorum Kendi Kendimle Asıl Tuhaf Olan Olayları Kafamda Değiştirmem Ve Buna Kendime İnandırmam Olayın Üzerinden Zaman Geçince Olayları Farklı Hatırlıyorum Kafamda Kendim Değiştirmi Halini Hatırlıyorum Sosyal Ortamda Stres Yapıyorum Topluluk Önünde Konuşamıyorum Yanımda Sadece Arkadaşım Varken Bile Arada Kekeleyi Duruyorum Dıarıdan Gören Tanıyan Herkes Beni Sakin Olarak Tanımlar Bu Özelliğim En Çok Dikkat Çeker Ancak Buna İnanmıyorum Arada Boş Küçük Şeyler Yüzünden Sinir krizi Geçiriyorum Kıyafetlerm Yırtıyorum Saçımı Yoluyorum Yüzümü Tırnaklıyorum Falan Filan Kendimden Korkuyorum Kendimi Ben Bile Anlayamıyorum Acaba Durum Ciddi Midir?
Soyutlaşmış Kız . 2016-03-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Belirtilerin Hepsi Var Ama Bilmiyorum Desteğe İhtiyacımın Olduğunu Sanmıyorum Kimseyede Zararım Olmuyo -__
Dddd . 2016-02-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Çok Garip Şeyler Düşünüyorum. Bu Dünyadan Değilmiş. Sanki Beni Göndermişler Gibi Bir Amaç İçin. İçimde Kötü Bir Kişi Olduğunu Ve Sürekli Bana Emirler Yağdırdığını Görüyorum Benimle Konuşuyor Bana Yapmam Gerekenleri Söylüyor. Hastamıyım Değilmiyim Bilmiyorum Bu Sitedekileri Okuyunca Çok Sinirlendim. Hastalık Olduğu Söyleniyor Biri Bana Cevap Verebilirmi. -antalya
Drkstn . 2016-01-31 / 4,5
CEVAP YAZ
Bir Zamanlar Böyle Şeyler Yaşıyordum.sanki Biri Takip Ediyormuş Hissi Vardı.sanki Biri Sürekli Konuşuyormuş Gibi.çok Çabuk Sinirleniyordum Ve Ciddi Anlamda İçime Kapanmıştım.annem Psikoloğa Ve Psikiyatrise Götürmüşlerdi.1 Yıl İlaç Tedavisi Gördüm Annem Sürekli Dışarı Çıkmamı Zorluyordu. Şimdi İyiyim Belkide Öyle Ağır Bir Şey Değildi.bilemiyorum.ama Bu Duyguların Hepsini Yaşıyordum.
Xx . 2016-01-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Antalyadayim, 24, Erkek, Kafama Gore Bir Arkadas Ariyorum, Cok Yanlizim, Varlik İcinde Yokluk, Hayata Tekrar Baglanip Paylasmak İcin.
Zuma . 2016-01-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende Şizofrenim Yıllardır Bununla Yaşamanın Zorluğunu Yaşıyorum 28 Yaşındayım.lise Yıllarından Beri Nasıl Sıkıntılar Atlattım Ben Biliyorum Ama Beni Güçlü Yapan Tarafıda Var Kendimin Doktoru Oldum Ağır Bir Şizofren Hastası Olamama Rağmen.şimdi Hayat Benlerle Dolu Hergün Yeni Bir Beni Yaratıp Sıkılınca Bir Diğerini Öldürüyorum.
Kaı . 2015-11-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Şu Tedaviyi Birde Adnan Oktara Yapsanız..
Haydar . 2015-10-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Bütün Piskiyatri Tıbbını Taktir Eder Özellikle Hastalarına Canavarmış Gibi Teşhis Koydukları İçin Gözlerinden Öper Çok Faz Deryalara Dalmamamalarını Niyaz Ederim.
By Böcek . 2015-09-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Annem Paranoid Şizofreni Hastası 3 Aydır İğne Kullanıyoruz İlk Ay Gayet İyiydi 2 Ay Tam Tersi Kötü Etki Etti 3 Ay Daha Rahatladı Zor Bi Hastalık Tedaviside Öyle Sabırlı Olmak Lazım Ve Şunuda Biliyorumki Hiçbir Tedavi İlaç Vs Bu Hastalığa Çözüm Değil..biz Yıllardır Tedavi Gördük Bişeye Yaramıyor Alışıp Öyle Kabullendik Annemi Başka Çaremiz Yoktu Çünkü...
Tugba . 2015-08-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Aylık İğneyi Kızıma Yaptırdım ,düzelmek Şöyle Dursun, Adeta Çıldırdı. Resmen Hastalığını İlerletti.
Nilay . 2015-07-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Hastalığın Tedavisinde Kullanılan Ve Depo İğne Olarak Adlandırılan Aylık İğnelerin Tedaviye Olumlu Katkısı Oluyor Mu Acaba. Tecrübe Eden,bilgi Sahibi Olan Arkadaş Var Mıdır?
Barış . 2015-06-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Bende De Yaklaşık 1 Ay Civarı Önce Başladı Paranoid Şizofreni Ama Gayet Güzel Yani Takılıyoruz 4 Arkadaş Fena Değil Kendini Öldür Felan Dediklerini Yok Hatta Benim Bile Aklıma Gelmeyecek Fikirler Veriyolar Adamlar Benden Zeki Baya İşimede Yarıyolar
Semih . 2015-03-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Selin Kardeşim Sen Kendine Dikkat Et Bu Kütü Hastalık Ben Küçükknen Bendede Vardı Kendimi Üldürmekten Korkuyordum Ben Kuzenime Süyledim Bende Bazen Oluyorum Dedi Ama Uzun Zaman Ünce Sonra İçimdeki Düşünceler Şunu Yap Kendini Üldür Bakalım Ne Olacak Diyordu Ben O Sesle Yok Artık Kendimi Üldürecek Kadar Aptal Değilim Diyordum Sonra Başka Şeyler Düşünmeye Çalışırdım Ve Geçti Senin Hastalığın Kütü Kendini Üldürebilrsin Kalabalığın İçine Gir Unutursun Arkadaşlarınla Takıl Falan
Aysel . 2015-02-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Banada Paranoid Teşhisi Konulmak Üzere. 16 Yaşındayım Fakat Hastalıgim Bipolar Bozukluğu Da Benzediği İçin Teşhisi Koymakta Zorlanıyorlar. İlaç Tedavisini Kendim Kabul Ettim Fakat Bir Kaç İçmeden Sonra Biraktim Çünkü Yan Etkilerini Çok Fazla Gördüm Ve Birakmak Zorunda Kaldim. Bu Durum Gercektende Zorlayici Ve Alismasi Zaman Aliyor.
Münevver . 2015-01-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Sağol Bana Bu Dünyada Yalnız Olmadığımı Belli Ettiğin İçin
Osman . 2015-01-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Evet Yha Ben Sizofreniymisim.dogrudur Cunku Bu Belirtilerim Hepsini Yasiyorum.ozellikle Bu Aralar Kendinle Cok Konusuyorum.hatta Yalnizliktan Kendi Kendime Ogut Veriyorum.cunku Ben Kendimi Asiri Derecede Yalniz Hissediyorum.dsha Yasim 16 Ama Ben Bu Yasta İntihar Etmenin Hap Ocmenim Bilek Kesmeyi Filan Dusunuyorum.bu Durumdan Cok Rahatsizim Nadil Kurtulabikirim Bilmiyorum
Pelin . 2014-08-22 / 4,5
CEVAP YAZ
Psikolojik
Psikolojik
Psikolojik rahatsızlıklar, çeşitli nedenlerle kişinin düşüncesinde, ruh halinde yada davranışlarında sorun olması halidir. Ruh sağlığı ile Ruh hastalığı arasındaki fark nedir? Bazen cevap açıktır, bazen ise değil. Örneğin kafalarının içinde sesler...
Nevrotik
Nevrotik
Nevrotik, duygu bozukluğu yüzünden aşırı şefkat isteme, odaklanamama, güvensizlik, plan yapamama, düşmanca ve saldırgan tutumlar içinde olma, anormal seks davranışları, nefret, kin gibi kişiyi sağlıklı kişilerden ayıran tutum ve davranışlar sergileye...
Paranoya Belirtileri
Paranoya Belirtileri
Aşağıdakilerden en az dördünün olduğu ,genç erişkinlik döneminde başlayan ,başkalarının davranışlarını kotu niyetli şeklinde yorumlayıp, devamlı olarak güvensizlik ve kuşku duyma halidir. 1-Yeterli bir temele dayanmaksızın başkalarının kendisini söm...
Kişilik Bozuklukları
Kişilik Bozuklukları
Kişilik bozuklukları, insanın davranışlarında uzun süreli bozukluklara sebep olan, çevresel veya kalıtsal faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilen hastalıklardır. Modern psikolojide tanımlanmış birçok farklı türü vardır. Toplumda görülme sıklığı %6-1...
Psikolojik Hastalıklar
Psikolojik Hastalıklar
Psikolojik Hastalıklar, Psikoloji insanın ruh halini tanımlayan ruh bilimidir. Duygu ve düşüncelerini dışarı belli edemeyen insanların belirli bir süre sonra kendi sorunlarını kafalarına takarak kendi içlerinde büyütmeleridir. Kişinin ev- sosyal haya...
Kendi Kendine Konuşma
Kendi Kendine Konuşma
Kendi kendine konuşmak, kişinin günlük yaşamda kendi kendine konuşması her zaman bir hastalık olarak algılanmamalıdır. Bu kişinin stresten kurtulması için son derece faydalı olabilir. Ancak farklı türlerde geliştiğinden, tedavi edilecek kişiler iyi a...
Ani Sinirlenme
Ani Sinirlenme
Ani sinirlenme, insanları ani bir şekilde etkileyen, sebepsiz yere oluşan bir durumdur. Kan beynime sıçradı gibi sözlerle ifade edilen sinirlenme halinde vücutta fazla miktarda adrenalin salgılanır. Bu kişinin stres halini anlatır. Vücutta çok kısa b...
Sinir Hastalığı Belirtileri
Sinir Hastalığı Belirtileri
Sinir hastalığı belirtileri, sinir sistemi beyin, beyincik, kafa sinirleri, omurilik ile çevre sinirlerinden oluşmaktadır. Bu alanları etkileyen hastalıklar sinir hastalığı olarak tanımlanmaktadır. Sinir sisteminin yapısında olan bozukluklar bedenin ...
Sinir Krizi
Sinir Krizi
Sinir krizi kişinin aşırı derecede sinirlenmesi ve gözü hiçbir şeyi görmeyecek kadar kendini kaybetmesi sonucunda oluşan durumudur. Sinir krizinin en temel nedeni kişinin aşırı derecede strese bağlı kalmasıdır. Sinir genellikle zararlı sonuçlara nede...
Aşırı Sinirlilik
Aşırı Sinirlilik
Aşırı sinirlilik, bu sorunun yaşanması tek başına psikiyatrik bir bozukluk olarak değerlendirilmemelidir. Bu durum bazı psikiyatrik bozuklukların belirtisi olarak kabul edilmelidir. Kişilerde bazı kişilik yapıları ve hastalıklar sinirli olmasına sebe...
Halüsinasyon
Halüsinasyon
Halüsinasyon, bir duyu organını uyarıcı bir nesne ya da uyarıcı başka bir etken olmadan, hissedilen bir duygunun varlığına inanma durumudur. Varsanı olarak ta tabir edilmektedir. Ruh hastalıkları alanında ve tifo, menenjit gibi hastalıklarda, yüksek ...
Paranoid Kişilik Bozukluğu
Paranoid Kişilik Bozukluğu
Paranoid kişilik bozukluğu, bulunan kişiler sürekli şüphe içinde olan, tüm insanlara güvensizlik duyan özelliktedir. Çevresine düşmanca tavırlar sergiler, sürekli huzursuz ve kızgın yapılarıyla bilinirler. Rahatsızlığı bulunan kişiler, tedavi olmak i...
Anksiyete
Anksiyete
Anksiyete, insanların herhangi bir korku veya kaygı anında meydana gelen derin iç sıkıntısı olarak ifade edilmektedir. Anksiyete en küçük bir huzursuzlukta dahi kendisini gösterebilmektedir. Bu durum daha çok kişinin kendi iç haliyle, r...
Mutsuzluk
Mutsuzluk
Mutsuzluk, insanın kendini huzursuz, umutsuz ve karamsar hissetme halidir. Hayattan zevk alınmadığı, monotonluktan ve gündelik sorunlardan sıkıldığı zaman ortaya çıkar. İçine kapanıklılık, diğer insanlarla sıkıntı ve dertlerin paylaşılma...
Narsistik Kişilik Bozukluğu
Narsistik Kişilik Bozukluğu
Narsistik kişilik bozukluğu bulunan kişiler, başkasının düşüncelerine ve isteklerine ilgisiz kalan kişilerdir. Kendini beğenmiş, başkalarının yaşattıklarına ve yaşadıklarına duyarsız kalan, sürekli olarak kendini ön plana çıkarmak...
Aşırı Heyecan
Aşırı Heyecan
Aşırı heyecan, bazı zamanlarda normal kabul edilse de, günlük yaşamı etkileyecek derecede yaşandığında bazı tedbirler alınarak önlenmesi gerekir. Heyecanlanma günlük yaşamda sıkça yaşanan bir duygudur. Yeni bir iş, yeni bir araba,...
Şizofreni Belirtileri
Şizofreni Belirtileri
Şizofreni, ile karşı karşıya kalan kişilerin Dünyaya bakış açısı normal kişilerden daha farklıdır. Şizofreni hastaları, var olmayan sesler duyar, hayaller görür ve karmakarışık duygulara hakimdir. Bu gibi değişiml...
Panik Atakta Görülen Belirtiler
Panik Atakta Görülen Belirtiler
1. Çarpıntı, kalp atışlarını duyumsama, kalbin yerinden fırlayacakmış gibi olması, göğüste basınç bazen sol kola yayılan ağrı ve uyuşmalar... 2. Terleme(Sıcak -Soğuk boşalımlar, bazen üşüme bazen alevlerin basması hissi) 3. Titreme...
Histeri
Histeri
Histeri, diğer adıyla isteri hislerde yoğunluk, davranışlarda taşkınlık, tepkilerde aşırıya kaçma, ani zihinsel ve ya fiziksel değişimler olarak kendini gösteren, genel olarak abartı durumu olarak tanımlanabilecek nevrotik bir...
Ölüm Korkusu
Ölüm Korkusu
Ölüm korkusu, insanlara has bir özelliktir. İnsanlar kendini anlamaya başladığında, bunu yaşamaya başlarlar. Fakat ölümün bilinmeyen şekilde, bilinmeyen bir tarihte ve kesinlikle gerçekleşecek olması belirsizlik içerir. Bu korkuyl...
Paranoya Nedir
Paranoya Nedir
Paranoya nedir sorusuna aşırıya kaçmış korku ve endişe ile tasvir edilen bir rahatsızlık olarak cevap verilebilir. Bu rahatsızlık çoğunlukla psikotik rahatsızlıklarla, bazı durumlarda da psikotik olmayan hallerle de birlikte görül...
Duygular
Duygular
Duygular, insanların yaşamlarında yaşadıkları duygular bulunmaktadır. Bunlar her şeyden önce farkında olunan ve hissedilen yaşantıdır. Bazı durumlarda adı konmasa bile insanın yaşadığı ve farkında olduğu bir şeydir. Bunlar olumlu ...
Mitomani
Mitomani
Mitomani, kişilerde kendi söylediği yalana inanma hastalığıdır. Bu tür hastalar hatalarını örtmek için sürekli yalana başvururlar. Bir süre sonra söyledikleri yalanlara kendileri de inanmaya başlarlar. Zaman içinde kendi vicdanlar...
Şizoid Kişilik Bozukluğu
Şizoid Kişilik Bozukluğu
Şizoid kişilik bozukluğu olan kişiler başkalarıyla yakın ilişki kurmaktan, toplum içine girmekten çekinirler. Bunların kişilik yapıları duygusal açıdan soğuk, içe dönük, yalnız ve karşısındakilere mesafelidir. Başka insanlarla bir...
Kaybetme Korkusu
Kaybetme Korkusu
Kaybetme korkusu, insanların sahip olduklarını kaybetmek istemedikleri zamanlarda yaşanan bir duygudur. İnsanların yaşadığı en büyük korkular arasında yer alır. Bu durum sahip oldukları mutluluğu kaybetmek, yalnız kalmak istememel...
Psikoloji Nedir
Psikoloji Nedir
Psikoloji nedir, hayvan davranışlarının bilişsel süreçleri ile ilgilenen bir bilim dalıdır, cevabı verilebilir. Bu bilişsel süreçler biyolojik, sosyal ve psikolojik süreçleri kapsar. Bu meslekle uğraşanlar psikoloji bilgilerini in...
Stresle Başa Çıkma Yolları
Stresle Başa Çıkma Yolları
Stres, aşırı derecede yaşandığı taktirde zihinsel, ruhsal ve fiziksel açıdan sağlımızı olumsuz yönde etkileyen bir tehdit olarak karşımıza çıkabilir. Stresi ortadan tamamen kaldırmak mümkün olmasa da mücadele etmenin yolları vardır.
Kendine Zarar Verme
Kendine Zarar Verme
Kendine zarar verme, davranışı vücudun bölümlerine zarar verme, tekrarlayıcı davranışlar sergileme, bilinçli olma, ölümcül davranışlar olmaması, ortama tahammülsüzlük olmasına rağmen kendi kendine yardım etme, yaşamı tehdit etmeme...
Ket Vurma
Ket Vurma
Ket vurma, öğrenme psikolojisinde üzerinde durulan ve zihindeki bilgilerin karıştırılması olarak ifade edilen bir kavramdır. Yeni öğrenilen bir bilgiyle benzer şekilde eski bilginin var olan duruma göre zihinde karışarak bireyin yanlış aktarım...
Sosyopat
Sosyopat
Sosyopat, hoş olmayan davranışlarda bulunan, kurallara ve kanunlara uymayan, verilen cezalardan hiçbir zaman ders almayan hastalığı bulunan insanlara denir. Sosyopati suça yatkınlıktır ve antisosyal kişi bozukluğudur. Hiçbir zaman kurall...
Aşağılık Kompleksi
Aşağılık Kompleksi
Aşağılık kompleksi, bireylerde çocukluk döneminden kalan bir duygudur. Bu duygu kişilerin kendini diğer insanlardan daha yetersiz olarak algılamasıyla yaşanır. Bu duyguyu yaşayan kişilerin bu yaşadıklarını anlamak için konuşma şek...
Konsantrasyon Bozukluğu
Konsantrasyon Bozukluğu
Konsantrasyon bozukluğu pek çok kişide görülen, özellikle de gençlerde daha sık rastlanan bir sorun olmakla birlikte, kişilerde görülen dikkat eksikliğidir. Konsantrasyon kişilerde belirli bir işe ya da eyleme zihinsel açıdan belirli bir ...

 

Psikolojik
Nevrotik
Paranoya Belirtileri
Kişilik Bozuklukları
Psikolojik Hastalıklar
Kendi Kendine Konuşma
Ani Sinirlenme
Sinir Hastalığı Belirtileri
Sinir Krizi
Paranoid Şizofreni
Aşırı Sinirlilik
Halüsinasyon
Paranoid Kişilik Bozukluğu
Anksiyete
Mutsuzluk
Narsistik Kişilik Bozukluğu
Aşırı Heyecan
Şizofreni Belirtileri
Panik Atakta Görülen Belirtiler
Histeri
Ölüm Korkusu
Paranoya Nedir
Duygular
Mitomani
Şizoid Kişilik Bozukluğu
Kaybetme Korkusu
Psikoloji Nedir
Stresle Başa Çıkma Yolları
Kendine Zarar Verme
Ket Vurma
Popüler İçerik
Anksiyete
Anksiyete
Anksiyete, insanların herhangi bir korku veya kaygı anında meydana gelen derin iç sıkıntısı olarak ifade edilmektedir. Anksiyete en küçük bir huzursuz...
Mutsuzluk
Mutsuzluk
Mutsuzluk, insanın kendini huzursuz, umutsuz ve karamsar hissetme halidir. Hayattan zevk alınmadığı, monotonluktan ve gündelik sorunlardan sıkıldığı...
Narsistik Kişilik Bozukluğu
Narsistik Kişilik Bozukluğu
Narsistik kişilik bozukluğu bulunan kişiler, başkasının düşüncelerine ve isteklerine ilgisiz kalan kişilerdir. Kendini beğenmiş, başkalarının yaşattık...
Aşırı Heyecan
Aşırı Heyecan
Aşırı heyecan, bazı zamanlarda normal kabul edilse de, günlük yaşamı etkileyecek derecede yaşandığında bazı tedbirler alınarak önlenmesi gerekir. Heye...
Şizofreni Belirtileri
Şizofreni Belirtileri
Şizofreni, ile karşı karşıya kalan kişilerin Dünyaya bakış açısı normal kişilerden daha farklıdır. Şizofreni hastaları, var olmayan sesler duyar, haya...
Panik Atakta Görülen Belirtiler
Panik Atakta Görülen Belirtiler
1. Çarpıntı, kalp atışlarını duyumsama, kalbin yerinden fırlayacakmış gibi olması, göğüste basınç bazen sol kola yayılan ağrı ve uyuşmalar... 2. Terl...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları Sosyal Medya
Psikolojik
Nevrotik
Paranoya Belirtileri
Kişilik Bozuklukları
Psikolojik Hastalıklar
Sablanfi
Kendi Kendime Konuşma
Panik
Eşim Pasif Agresif.
Obsesif
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Psikolojik Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Son Forum Konuları
Sablanfi
Kendi Kendime Konuşma
Panik
Eşim Pasif Agresif.
Obsesif
Yardım Sayfaları
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Psikolojik Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2018